Кожну добу в Запоріжжі в середньому реєструється близько 5-7 пожеж на смітниках на прибудинкових (відкритих) територіях. Про це повідомив заступник начальника відділу державного нагляду (контролю) Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНС підполковник служби цивільного захисту Олександр Степаненко.

Пожежа – слово, яке завжди асоціюється із горем, бідою, небезпекою. Велике стихійне лихо, яке може призвести до трагічних наслідків і навіть гибелі людини. Однак пожежі на відкритих територіях чомусь навпаки вважаються «гарним помічником» у питаннях утилізації сміття та сухої трави. Звісно, що ж робити із залишками торішньої трави із настанням теплої весняної погоди, коли городяни починають прибирати прибудинкові території після зимових холодів? Просто спалити і все.

Але все не так просто та легко як здається. Спалювання сухої трави та сміття має декілька небезпечних аспектів. По перше – це дуже шкодить нашому здоров’ю. І не менш страшні наслідки при спалюванні сухої трави та сміття – це ризик виникнення великомасштабної пожежі. Дуже часто поряд із осередком займання знаходяться різноманітні забудови, такі як житлові будинки, господарчі та навіть адміністративні будівлі.

Саме тому, рятувальники звертаються до всіх жителів та гостей нашого міста.

Пам’ятайте, лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від винекнення надзвичайної ситуації