Ставлення батьків до цього питання різне: хтось вважає, що дитина повинна спати у своєму ліжечку, інакше потім перевчити його буде проблематично, а хтось вважає спільний сон цілком природним явищем.

Для малюка спільний сон краще — він відчуває тепло мами і спить міцніше, відчуває себе більш захищеним. Зараз діти, яких не сповивають; дитина рухає ручками та ніжками, тому може часто прокидатися. Щоб уникнути постійних заколисувань і пробуджень ночами, мами і кладуть малюка поруч з собою.

Які ж питання найчастіше задають батьки, які хочуть укласти малюка спати поруч з собою?

Я не контролюю себе уві сні і можу придавити дитину?

Насправді, у жінок після народження дитини пробуджуються стародавні інстинкти, так що малюк буде в безпеці, адже це частина її. У чоловіків такого інстинкту немає, тому краще всього укладати чадо між стінкою ліжка і своїм тілом.

Інтимні стосунки: як бути?

Багато батьків ставлять під загрозу своє інтимне життя, оскільки бояться незграбним рухом розбудити дитину або просто соромляться. На цей випадок варто розглянути такий варіант як брати малюка до себе в ліжко і після того як він засне — перекладати в ліжечко.

Підготовка до спільного сну

Приготуйте свіжу постіль, ні ви, ні ваш партнер не повинні палити або приймати алкоголь — запах буде чинити негативний вплив на малюка. Ніколи не залишайте дитину, що лежить на ліжку, обличчям вниз, не використовуйте занадто важкі ковдри, водне ліжко — також не найкращий варіант для спільного сну з чадом. Пiдiткніть простирадла, щоб ненароком малюк в них не заплутався, подушки також не потрібні.

У кімнаті має бути тепло, біля ліжка має бути надійне огородження, щоб малюк не скотився. Дуже уважними потрібно бути повним жінкам, оскільки повнота знижує фізичну чутливість, і ви можете ненароком зачепити малюка. Та ж ситуація з матерями, які не годують дитину грудьми.

Спільний сон і СРСН

Синдром раптової смерті немовлят або «смерть в ліжечку» найчастіше виникає в результаті фатальних нещасних випадків, якщо малюка залишають одного. Факти ж доводять, що малюки, яких годують грудьми, менш схильні до цього синдрому, а спільний сон з дитиною знижує цю ймовірність. Дитина знаходиться близько до тіла матері, тому його серцебиття і дихання стабілізується за фактом систематично. Крім того, він відчуває себе захищеним, менше крутиться і заплутується.

Спокій матері і дитини

Спільний сон — це можливість годувати дитину грудьми, не встаючи з ліжка. Малюк отримує досить смачну і корисну їжу, легше засинає і рідше прокидається. Дитина легше звикає до нового режиму. До речі, найчастіше нічні годування сприяють виробленню пролактину, а значить, лактація збережеться довше.

Дитячі страхи — ще одна тема, присутність мами надає впевненість у собі і їх легше долати. Дуже важливий спільний сон для малюків недоношених або з’явилися на світ після кесаревого розтину — між дітьми і матерями в такі моменти встановлюється міцний зв’язок.

Дитяча прихильність

Діти, які сплять в одному ліжку з батьками, більш прив’язані до мами, ніж ті, яких відразу привчили спати окремо. Але з віком ця прихильність проходить. Що стосується формування дитячої сексуальності, сон з батьками ніяк не впливає на нього, подорослішавши, діти не мають особливих проблем зі спілкуванням із протилежною статтю.

Привчання малюка до своєму ліжечку

Вселити чаду думку про те, що потрібно спати окремо — процес витратний, він вимагає сил і часу. Головне — не просто придушити бажання чада спати з мамою і татом, а дати йому впевненості у тому, що його ліжечко не менш захищена, ніж батьківська.

Не вдавайтеся до погроз або заборонам, чадо мусить розуміти, що це не бажання батьків покарати або вигнати його з комфортного ліжка, а просто природний хід речей. З цим повинна погодитися вся сім’я, буде неправильно, якщо мама або тато відмовляються брати дитя в ліжко, а бабуся візьме. Малюк відразу зрозуміє, де «слабке місце» і буде цим користуватися.

Якщо ви вирішили привчити дитину до ліжечка, не йдіть на задній хід, мама, яка легко піддається на плач або сумнівається в почуттях, а тато не буде авторитетом в очах дитини.

Буде здорово, якщо ваші щовечірні дії будуть носити характер ритуалу: перед сном мама може зробити малюкові масаж, викупати, почитати з ним книжку, заспівати колискову — поступово карапуз входить в систему і звикає готуватися до сну відразу ж, як мама його викупала.

Старшим дітям можна запропонувати облаштувати ліжко для себе самого: запропонуйте дитині підібрати на свій смак постільну білизну або ліжко — малюкам подобається грати в доросле життя, тому, якщо ви поговорите з чадом і поясніть, що він вже виріс і повинен мати своє ліжечко — отримаєте результат. Можна запропонувати малюкові одного — наприклад, разом вибрати іграшку, друга-помічника, який скрасить самотність.

Кожна мама відчуває і знає потреби своєї дитини: хтось вибере спільний сон, а хтось запасеться терпінням і відразу почне привчати дитину до ліжечку. Кращий спосіб — слухати себе і не нехтувати материнськими інстинктами на догоду моді, адже від цього залежить щастя і здоров’я малюка!