З настанням холодної погоди та початком осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області із особливою увагою ставляться до дотримання людьми правил пожежної безпеки у побуті. В першу чергу це стосується житлового сектору, де, за статистикою, трапляється найбільша кількість пожеж.

Основними причинами «сезонних» пожеж є: порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації та використання електричних мереж та обладнання, а також пічного опалення.

Для того, щоб попередити виникнення пожеж та загибелі на них людей, фахівці ДСНС проводять профілактично – роз’яснювальні рейди по житловим секторам.

Так, 27 жовтня співробітники Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНС у Запорізькій області спільно з представником компанії по монтажну та обслуговуванню систем вентиляції та димовентиляційних каналів провели роз`яснювальну роботу в житлових секторах м. Запоріжжя. Під час профілактичного рейду інспектори та представник монтажно-обслуговуючої компанії в першу чергу перевірили справність пічного опалення в домоволодіннях людей, оскільки саме з цієї причини трапляється більшість пожеж під час опалювального періоду. Рятувальники роз`яснили мешканцям правила безпеки при користуванні опалювальними та газовими приладами та роздали тематичні листівки та пам`ятки.