У Києві, поряд з квартирами стандартного планування, популярністю користуються міні-квартири крихітної площі.

Перевага такого житла — невисока вартість і доступність для покупців з невеликим бюджетом. Як же грамотно організувати житловий простір в міні-квартирі? Портал Visnyk.zp.ua з’ясував, як облаштував свій побут власник однієї з найменших квартир в столиці.

Андрій купив квартиру в Loft House площею 11 квадратів, зробив за півроку ремонт, і зараз він тут не тільки живе, а й працює.

«Я працюю звукорежисером. Кілька років тому я пішов з роботи у великій фірмі і перейшов на фріланс. Шукав офіс, щоб обладнати студію звукозапису, але найменший за площею варіант мені обходився в 8 тис. грн щомісяця з оплатою комунальних послуг. Крім того, не було ніякої гарантії, що власник через півроку не повідомить про необхідність звільнити приміщення. У квартирі ж я все зробив під себе», — розповідає Андрій.

Квартиру він вибрав найменшої площі, яку пропонував забудовник. З ремонтом вона обійшлася йому в 330 тис. грн. З усіх варіантів ця квартира йому сподобалася висотою стель, на першому поверсі — 3,3, на другому-третьому — 2,8 м.

«А несуча балка стелі тут знаходиться збоку, що дозволило обладнати другий поверх висотою 1,2 метра, де я облаштував собі ідеальне спальне місце. За моїм проектом майстер встановив там чотири розетки, так що я можу і пошту переглядати, і кіно», — говорить Андрій.

Специфіка професії продиктувала і особливості ремонту. Одну зі стін він додатково покрив шаром звукоізоляції (друга межує з коридором) і навісив звукопоглинальні щити.

Невеликого формату і санвузол — навіть менше того, що пропонував забудовник в своєму шоу-румі. Розмір — 1,70 на 1,17 м. Власник житла помістив душ, унітаз, раковину і рушникосушник. А ось пральної машини немає.

«В принципі, я можу її розмістити в подальшому, замість раковини, але поки стираю у мами. Вона рада, коли я приходжу в гості», — сміється Андрій.

Найбільшу частину першого поверху, майже третина, зайняло робоче місце.

«Я міг би замовити стіл і поменше. Але я тут працюю, мені повинно бути комфортно», — пояснює Андрій. У кімнаті помістився диван, і ще є місце для холодильника і шафи. Їх він планує поставити найближчим часом. Поки ж речі зберігаються в валізі і речмішку. «Місця вистачить, гардероб у мене простий: кілька пар джинсів, куртки, кросівки, кенгурушка і футболки», — перераховує Андрій.

З кухонного обладнання — тільки кавоварка на підвіконні.

«Навіщо мені готувати вдома? Я завжди можу пройтися метрів двісті-чотириста і замовити, що мені подобається. А ось без кави працювати складно», — уточнює Андрій.

Набір інженерних комунікацій — теж мінімальний. Холодна вода і електрика. Зате зроблені витяжки та пожежний маячок.

«Опалення — теж на електриці. Скільки воно обійдеться взимку — подивимося. Але я починав ремонт в середині березня, і, в принципі, в кімнаті було нехолодно, тому я поставив найменшу батарею. Стіни в будинку цегляні і були додатково утеплені, тому я сподіваюся, що оплата ЖКП буде щадить навіть в холодну пору року», — міркує Андрій.

smart-kvartyra

Зараз за свої 11 квадратів він платить близько ста гривень за обслуговування будинку та прибудинкової території, плюс за лічильниками, і в цілому поки набігає не більше 150 грн на місяць.

«Так, за електрику і воду доводиться платити за комерційними тарифами, адже будинок не перекладався в житловий фонд. Але що це міняє? Я власник, запис про це є в реєстрі. Живу тут, і поки мені більше простору не треба», — каже Андрій.

Втім, в майбутньому він хоче квартиру більшої площі.

«Головна вимога до неї — вільний простір і ніяких стін. А цю квартиру буду використовувати як майстерню», — констатує Андрій.