Щоб незабаром духмяний хліб потрапив на наші столи – в Запорізькому районі триває активний етап підготовки до проведення збирання зернових культур. Не залишаються осторонь й працівники Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області. З метою недопущення пожеж та НС, посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, а головне з працівниками сільгосппідприємств.

Проводяться семінари, інструктажі та огляди стану пожежної та техногенної безпеки сільгосппідприємств району.

Під час огляду особлива увага звертається на стан електрогосподарства, шляхів евакуації, систем опалення, наявність працездатного зовнішнього протипожежного водопостачання, протипожежної автоматики тощо.

Сьогодні кожен керівник агропромислового комплексу усіх форм власності мусить знати вимоги пожежної безпеки, дотримуватись їх та пам’ятати, що до початку жнив вся зернозбиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути відремонтовані, оснащені справними іскрогасниками та забезпечені сертифікованими вогнегасниками.

Слід зауважити, що перед початком збирання врожаю, зерносклади і зерносушарки повинні перевірятися власником на відповідність вимогам пожежної безпеки.

Як зазначив заступник начальника відділу державного нагляду (контролю) Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області:

всі хлібні поля до збирання врожаю повинні бути підготовлені в протипожежному відношенні, а саме:

  • обкошені та оборані захисною смугою по периметру шириною не меньш 4 метрів;
  • масиви розбивати на ділянки площею 50 га, між ділянками слід робити прокоси завширшки 8 метрів.