Біла вежа — відноситься до основних визначних пам’яток міста Кулі-Бланка або Левкос-Піргос. Це місто знаходиться в милому зеленому парку на прибережній алеї, а зараз також там знаходиться музей. Будівля нового типу зайняло місце стародавньої візантійської, про яку вперше дізналися з письмової інформації у дванадцятому столітті, але пізніше турками була зроблена реконструкція для того щоб захистити гавань. За часів Оттоманської імперії будівля була в’язницею і пунктом виконання смертельних вироків.

Зовнішній вигляд вежі

Вежа виконана у формі циліндра, з піднесенням у тридцять чотири метри і в двадцять три метри в діаметрі. Нагорі вибудувана турель (tourelle), висотою в шість метрів і діаметром в дванадцять. Дістатися до амбразур зовнішньої стіни є можливість по рампі гвинтового виду, а до інших — з центру кожного шостого поверху. Турель має платформу діаметром в десять метрів і одну — на поверхні головною конструкції, що має розмір в п’ять метрів. Існують збережені ілюстрації, на яких добре видно, що вежа мала дах у формі конуса таку ж як, наприклад, має Еди-Куле в місті Стамбулі. Біля підніжжя Білої вежі до 1917 року розташовувалася важка артилерія, а кругом вибудовувалася ланцюжок капонірів і турелей. У 1912 році Греція заволоділа містом і тоді вежу відмили до білосніжного кольору, і вона стала знаком оновлених Салоників.

Історія

Дуже довго гуляло думка, що вежа була відбудована венеціанцями, зараз вже точно відома інша інформація. Будівля була збудована на місці колишньої будівлі майже одразу після захоплення міста військами Мурада (друге століття 1430). Над основними воротами був напис на турецькій мові з датами будівництва — з 1535 по 1536 рік, що зберігалася до 1912 року. Цілком успішно вежа використовувалася турками в ролі в’язниці і фортеці. Тривалий час вежа ставилася до міської стіни і розділяла єврейський квартал і територію кладовища. За розпорядженням Махмуда другого в 1826 році у вежі пройшла масова страта ув’язнених, слідом за тим, їй присвоїли назву Кунле-Куле.

Наші часи

На сьогоднішній день в Білій вежі відкрито музей, який присвячується різним етапам історії Салоннік. Музей виконаний в сучасному стилі — звуки, мультимедіа та картинки. Весь перший поверх присвячується ринку професійної праці, тут експонатами служать трудові знаряддя, у тому числі найдавніші монети.

belaya-bashnia-Saloniki-1

Другий поверх присвячується торгівлі та мандрам і експонати тут оповідають про заморські країни, постановках і ярмарках.

Купувати квитки поїзд краще за все на онлайн-сервісі ПриватБанку — виходить набагато дешевше і швидше. Я користуюсь цим сервісом достатньо давно, щоб рекомендувати його своїм друзям і знайомим.

На 3-му поверсі наголос робиться на житла, як воно виглядало всередині: обробка приміщень, звичайна візантійська вечеря.

Поверх вище займають експонати, пов’язані з особистим життям: тапочки, прикраси, парфуми і косметика.

Самий верхній поверх являє собою смерть та похоронний процес. Тут розповідаються про звичаї поховання, стоять надгробні монументи і все, що має відношення до культу.