В області відеоспостереження вже багато років тому з’явився лідер, який за багатьма параметрами вирвався вперед. Йдеться про IP камери. Вони і якість можуть запропонувати більш високу і зручність інсталяції, масштабування систем відеоспостереження, більш гнучке управління і налаштування за допомогою професійних комп’ютерних програм, а також аналітичний функціонал.

Безсумнівно, звичайні аналогові відеокамери виявилися далеко позаду майже за всіма параметрами. Крім одного — ціни. За цінами IP камери ніяк не могли конкурувати з  аналоговими. І якщо часом загальна вартість цифрової системи, з урахуванням її ефективності виходить більш вигідною, однак зрозуміти це можуть не всі. І ось, здавалося б, що за IP камерами забезпечено майбутнє, однак на горизонті з’явився їх новий конкурент — відеокамери високої чіткості формату HD-SDI. Суть нового формату полягає в тому, що цифровий сигнал передається без компресії по коаксіальному кабелю. Завдяки цьому у HD камер відсутні артефакти на відеозображенні, які неминуче супроводжують сигнали, стислі цифровим кодеками.  Ще однією перевагою HD-SDI відеокамер є відсутність затримок і завмирань картинки, які бувають помітні у IP камер. Відстань, на яку можна передати цифрове зображення з роздільною здатністю 2 Мп (Full HD) по коаксіальному кабелю становить 130 — 150 метрів. Використовуючи спеціальні повторювачі і встановлюючи їх через кожні 150 метрів. Тут звичайно треба враховувати, що мова йде лише про мідний кабель, з оптики можна передавати відеосигнал IP камер на десятки кілометрів. Але це вже зовсім інше обладнання, інші ціни й інша кваліфікація інсталяторів. Не багато монтажних організації візьмуться прокладати оптичний кабель. Зовсім інша справа — мідь, особливо старий добрий коаксіал.

Тут ми підійшли впритул до ще однієї переваги формату HD-SDI — можливість використання існуючих кабельних ліній від старих, аналогових систем відеоспостереження. Якщо замовник вирішив удосконалити свою систему охоронного телебачення, підвищити її якість, збільшити інформативність архівних відеозаписів, то йому достатньо поміняти тільки устаткування — відеокамери і відеореєстратор і при цьому кабельні системи можна використовувати старі, додавши в них повторювачі, якщо довжина ліній перевищує 150 метрів. У разі переходу з аналога на IP камери, доведеться міняти і обладнання та лінії передачі відеосигналу. Що негативно позначиться на загальному бюджеті модернізації. Доведеться купити новий кабель і ще заплатити не тільки за його прокладку, але, можливо і за демонтаж старого кабелю. Тут можна порадити використовувати гібридну систему відеоспостереження — залишивши аналогові камери на місці, просто додавши в найвідповідальніші місця мегапіксельні IP камери. Ціни на гібридні відеореєстратори сьогодні вже перестали шокувати, і виглядають досить привабливо.

І на сам кінець, хотілося б торкнутися питання цін самих камер. З’явившись на горизонті перша HD камера підвищеною роздільної здатності коштували трохи дорожче вже звичних нам IP камер, і тому викликала легке здивування.  Але ось зовсім недавно з’явилися HD-SDI камери, які дешевші ніж IP. Бажаєте встановити для себе таке обладнання або модернізувати старе?