У Ульяновської області мають намір побудувати станцію по переробці звалищного сміття в електроенергію.

Відповідний протокол підписано 3 лютого губернатором Ульяновської області Сергієм Морозовим, директором Центру екологічних технологій Дмитром Фат’яновим і комерційним директором холдингової компанії «Вирі Енерджі» Олексієм Ющуком. Захід відбувся в присутності Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Російській Федерації Петера Еріксона.

«Сфера відновлюваної енергетики є досить привабливою для інвестування. Застосування найкращих існуючих технологій в сфері перетворення звалищного газу в енергію вкрай актуальна і своєчасне завдання для Ульяновського регіону. У реалізації цього проекту ми можемо вирішити кілька завдань — поліпшити екологію регіону, залучити для цього інвестиції і створити нові робочі місця», — підкреслив Губернатор Сергій Морозов.

Планується, що майданчик для проекту розташується на полігоні твердих побутових відходів «Баратаєвка». Найближчим часом компанія «Вирі Енерджі» проведе попередній аналіз газу на відповіднім майданчику, який належить Центру екологічних технологій.

«Два полігони мають потенціал, — підвів підсумок представник Vireo Energy, — і ми зможемо створити тут другий і третій об’єкти в Росії, які будуть працювати. Сумарна потужність складе 1 мегават».

Перший об’єкт, який при цьому мають на увазі шведи, — станція, що працює на звалищного газі на полігонах ТПВ в Ленінградській області, яку також побудувала Vireo Energy.

Як зазначив перший заступник Голови Уряду Ульяновської області Олександр Смєкалін, це вже другий проект у сфері відновлюваної енергетики.

«В кінці минулого року ми підписали угоду з компанією Fortum, згідно з яким інвестор планує звести вітропарк потужністю 35 МВт на території Ульяновської області. Загальний обсяг інвестицій в проект складе 65 млн євро. На даний момент вирішуються питання технічного характеру. Планується, що до кінця року компанія вийде на будівельний майданчик», — сказав заступник голови.

Нагадаємо, будівництво компанією Fortum вітропарку — перший етап з розвитку в регіоні зеленої енергетики. Дочірня компанія Корпорації розвитку регіону Ульяновський центр нанотехнологій «ULNANOTECH» в кооперації з іншими партнерами і наноцентрів мережі «РОСНАНО» — «Техноспарк» (Троїцьк) і «Сигма» (Новосибірськ) — створює компанію по інтеграції проектів відновлюваної енергії, зокрема, енергії вітру . Наступним етапом планується локалізувати на території регіону виробництво компонентів для випуску ветрогенерірующіх турбін мультімегаваттного класу.

Для довідки

«Vireo Energy» («Вирі Енерджі») здійснює виробництво енергії з відновлюваних джерел, перш за все, у сфері біоенергії. Бізнес передбачає створення і експлуатацію електроустановок і систем дегазації полігонів ТПВ. «Vireo Energy» входить до складу «Kinnevik Group», ведучої шведської інвестиційної компанії, яка вже 79 років успішно розширює свою діяльність.