Новий спосіб швидко розпізнавати хвороби рослин, заснований на комп’ютерних технологіях, розроблений вченими Боннського університету разом з колегами з Технічного університету в Дортмунді і Інституту Фрауенгофа. Як повідомляють дослідники, метод полягає в аналізі зміни забарвлення листя, квіток і стебел, що є ознакою…

Як повідомляють дослідники, метод полягає в аналізі зміни забарвлення листя, квіток і стебел, що є ознакою таких захворювань, як бура іржа, борошниста роса і сітчаста плямистість, а також характерно для окремих збудників хвороб. Ці ділянки зі зміненим забарвленням відображають світлові хвилі інакше, ніж здорові тканини рослин. Як повідомляють дослідники, кожній хворобі властивий свій власний тип відображення.

За допомогою так званих гіперспектральних датчиків можна проаналізувати відображення, що дозволяє відразу визначити інфекцію і її збудника, а також стадію і ступінь тяжкості захворювання.

«Гіперспектральні датчики можуть бути прикріплені до тракторів і таким чином дозволяють фермерам з легкістю вести спостереження за посівами», — повідомляють вчені.

Також метод може бути використаний в селекції рослин при створенні нових стійких сортів. Гіперспектральний аналіз реєструє навіть мінімальні зміни в стані здоров’я рослин — краще, ніж це може зробити людина. Результати дослідження опубліковані в журналі «Scientific Reports» компанії Nature Publishing Group.