Будинок в прямому сенсі стежить за сонцем. Вбудована система трекінгу сонця дозволяє максимально збирати сонячну енергію протягом всього дня. Підсумок: генерація енергії в п’ять разів перевищує витрати.

Двадцять п’ять років тому влада міста Фрайбург (Німеччина) почали розглядати варіант будівництва АЕС. Ральф Діш виступав категорично проти того, що відбувається, а його діями став пошук альтернативи і він глянув на сонце.

Втілення мрії в реальність, екобудинок Геліотроп — це яскравий приклад сучасного дизайну із застосуванням повного набору екотехнологій. Максимально ефективне використання сонячної енергії стало можливим завдяки втіленню кінетичного дизайну.

Будинок встановлений на стовпі, що дозволяє йому автоматично обертатися на 180 градусів протягом дня, слідуючи за сонцем. На даху встановлені сонячні батареї потужністю 6,6 кВт * год, і як вже говорилося, генерація електроенергії перевищує споживання в п’ять разів. Можна навіть сказати, що цей будинок п’ятикратно енергопозитивний.

Унікальна система перил на даху за сумісництвом служить як сонячний колектор, який нагріває воду для гарячого водопостачання та опалення будинку. У будинку також встановлена ​​система збору дощової води і її повторного використання для побутових потреб, задіяна система виробництва компосту.

Сміливо напрошується висновок, що цей екобудинок є яскравим прикладом ідеального екологічно-раціонального житла.