На Кубку Європи зі спортивної ходьби в українців дві «бронзи»

Комментарии

0
 Май 18, 2015
 0

17 травня Мурсія (Іспанія) приймала Кубок Європи зі спортивної ходьби. Українці виграли дві бронзові медалі в командному заліку – на дистанціях 20 і 50 км серед чоловіків. А Людмила Оляновська встановила національний рекорд на 20-кілометровій дистанції серед жінок.

Бронзовими призерами у складі чоловічої команди на 50 км стали Іван Банзерук, Сергій Будза, Ігор Сахарук і Олексій Казанін. В особистому заліку Банзерук був четвертим (3:49.02 год), Будза – шостим (3:51.33), Сахарук – 13-м (3:57.20). Казанін не фінішував. Командний кубок виграли росіяни. Їх атлет, Міхаіл Рижов, переміг і в особистому заліку (3:43.32 год).

На дистанції 20 км командну «бронзу» виграли Ігор Главан, Андрій Ковенко, Назар Коваленко і Руслан Дмитренко. В індивідуальному заліку Главан фінішував п’ятим (1:21.24 год), Ковенко – 14-м (1:23.21), Коваленко – 18-м (1:24.03), Дмитренко – 40-м (1:32.38). Командний кубок виграли німці, в особистому заліку найшвидшим був іспанець Мігель Анхель Лопес (1:19.52).

У змаганнях жінок на дистанції 20 км Людмила Оляновська фінішувала сьомою з новим національним рекордом – 1:27.09 год. До цього найкраще досягнення в історії України було 1:27.27 год. Віра Зозуля показала такий час 7 червня 2008 року в Сумах, а 3 травня 2014-го Оляновська повторила його на Кубку світу в Тайцані.

Жіноча збірна зі спортивної ходьби на 20 км в Мурсії була четвертою. Разом з Оляновською до такого результату команду привели Надія Боровська (15-та, 1:30.38 год), Інна Кашина (17-та, 1:30.52) й Олена Шумкіна (24-та, 1:33.55). Перемогли росіянки. Індивідуальні змагання з рекордом Кубків Європи виграла також росіянка, Ельміра Алембекова (1:26.15 год).

Обидві українські юніорські команди посіли восьмі сходинки. Вони змагалися зі спортивної ходьби на 10 км. У дівчат найкращий результат у Ганни Суслик (12-те місце, 49.49 хв). Іванна Данилюк була 23-ю (53.16), Ксенія Бєлова – 26-ю (55.17).

У дівчат командну першість виграли росіянка. Їхня представниця, Клавдія Афанасьєва, перемогла також в індивідуальному заліку (45.56 хв).

У юніорів відразу двоє атлетів встановили особисті рекорди – Едуард Забуженко (18-й, 43.41 хв) і Олександр Жолоб (22-й, 43.56). Андрій Водвуд з найкращим результатом сезону 30-й (45.01). Перемогли іспанці. Їх атлет, Дієго Гарсія, був найкращим і в особистому заліку (40.38).

Нагадаємо, що в командний залік йде по три найкращі результати в змаганнях дорослих атлетів і по два – в змаганнях юніорів.

Збірна України повертається до Києва 18 й 19 травня, трьома групами. Літак з бронзовими призерами зі спортивної ходьби на 20 і 50 км приземлиться в аеропорту «Бориспіль» у понеділок, о 14:25. Людмила Оляновська прилітає у цей же день о 23:50. Детальний графік повернення наших атлетів ви знайдете у прикріпленому файлі. Запрошуємо вас разом з нами зустріти команду!