legkaya-atletikaФедерація легкої атлетики України започатковує визначення найкращих легкоатлета і легкоатлетки місяця та року.

Голосування проводиться серед трьох груп: експертна група (президія ФЛАУ), представники ЗМІ та вболівальники. Голоси кожної з груп при підведенні підсумків будуть враховуватися як третина усіх голосів. Представники ЗМІ, які не отримали на свою електронну пошту анкети для голосування, можуть отримати їх, якщо надішлють повідомлення про своє бажання на електронну адресу odanylenko@flau.org.ua

Наразі відкриті голосування за чотирма номінаціями:

  • Найкращий легкоатлет України 2014-го року
  • Найкраща легкоатлетка України 2014-го року
  • Найкращий легкоатлет України січня-2015
  • Найкраща легкоатлетка України січня-2015

Просимо вас в кожній з чотирьох номінацій вибрати по одному претенденту та відповіді надіслати на електронну адресу odanylenko@flau.org.ua . Голосування триває до 24-00 неділі, 15 лютого. Нижче ви знайдете перелік претендентів по усім номінаціям.

Атлет січня 2015

  1. В’ячеслав Олішевський – Переможець старту в Чехії 1000м (2.24,84), другий у Єкатеринбурзі 1000 м (2.22,53 — третій результат сезону у Європі), переможець командного Чемпіонату України на 800м
  2. Андрій Проценко – 2 місце у стрибках у висоту з результатом 2.30 на змаганнях Тур Моравії (Чехія, Hustopeče)
  3. Олександр Сітковський — найкращий результат сезону в Європі у марафоні (2:09:11)

Атлетка січня 2015

  1. Тетяна Гамера-Шмирко — рекорд України і перемога на марафоні у Осаці 2:22:09
  2. Анастасія Мохнюк — найкращий результат сезону у світі у п’ятиборстві та 1 місце на КЧУ (4707)
  3. Наталія Погребняк – переможниця Командного ЧУ з бігу на 60м (7.21 – четвертий результат сезону у Європі)

Атлет року 2014

  1. Максим Богдан (спис) – переможець зимового Кубку Європи з метань, третій на командному Чемпіонаті Європи, вище досягнення України серед молоді 83.41
  2. Богдан Бондаренко (висота) – золото ЧЄ; рекорд України, повторення рекорду Європи – 2.42, переможець Кубку Світу, найкращий легкоатлет Європи в червні за версією ЄАА
  3. Ігор Главан (ходьба 10000 м) – вище досягнення України у приміщенні 39:06,06. Переможець Кубку світу у команді.
  4. Руслан Дмитренко (ходьба 20 км) – дворазовий переможець Кубку Світу; 2 рекорди України – 1:18.37 ходьба 20 км на повітрі та ходьба на 5000 м у приміщенні (18.21,76); вище досягнення України (10 км 38:50)
  5. Естафетна чоловіча команда 4х100 м (Еміль Ібрагімов, Сергій Смелик, Ігор Бодров, Віталій Корж) – повторення рекорду України – 38,55
  6. Естафетна чоловіча команда 4х400 м (Віталій Бутрим, Євген Гуцол, Дмитро Бікулов, Данило
  7. Даниленко) – рекорд України у приміщенні — 3.07,56
  8. Сергій Лебідь (марафон) – другий результат року (2:08:32) у Європі, найкращий легкоатлет Європи у листопаді за версією ЄАА
  9. Гліб Піскунов (молот) – золото Юнацьких Олімпійських ігор, вище досягнення України 82.65
  10. Андрій Проценко (висота) – бронза ЧС у приміщенні; срібло ЧЄ, 1 місце на КЧЄ
  11. Сергій Смелик (200 м) – бронза ЧЄ; повторення рекорду України (естафета 4х100 м) – 38,55.

Атлетка року 2015

  1. Єлизавета Бабій (довжина) — золото Юнацьких Олімпійських ігор — 6.26
  2. Ганна Гацько-Федусова (спис) – рекорд України – 67.29, призерка командного Чемпіонату Європи
  3. Ірина Геращенко (висота) – рекорд Європи серед юніорок у приміщенні – 1.95
  4. Ольга Земляк (400 м, 4х400 м) – два срібла ЧЄ, переможниця командного ЧЄ, друге місце на Кубку Світу (естафета)
  5. Юлія Левченко (висота) — золото Юнацьких Олімпійських ігор – 1.89
  6. Людмила Оляновська (ходьба 20 км) – срібло ЧЄ; рекорд України – 1:27.27 на повітрі; 4 вищих досягнення України (5000 м, 10000 м, 10 км на повітрі; 5000 м у приміщенні), в тому числі на 10000 м – вище досягнення Європи (другий час у світі за всю історію)
  7. Ольга Саладуха (потрійний) – срібло ЧС у приміщенні; золото ЧЄ; 3 місце на Кубку Світу; 2 місце КЧЄ
  8. Анна Тітімець (400 м з/б) – срібло ЧЄ, 3 результат року у Європі, та 6 у світі (54.56)
  9. Аліна Федорова (багатоборство) – бронза ЧС у приміщенні
  10. Олена Шамотіна (молот) – золото юніорського чемпіонату світу

Дякуємо за участь у голосуванні!