В Запоріжжі поступово розвиватимуть ОСББОстанньої суботи 2014 року, 27 грудня, в Запоріжжі відбувся відкритий Форум-круглий стіл з розвитку та підтримки ОСББ.

Не дивлячись на сильний снігопад та, відповідно, проблеми з транспортом, на захід завітали представники обласної та міської влади, профільних громадських організацій та компаній.

Під час круглого столу були озвучені плюси та мінуси як самостійного, так і колективного утеплення стін будинків та безпечні й енергоефективні такі способи та засоби.

Піднімались питання й з порівняння наших місцевих реалій, якісного досвіду колег з інших міст України й європейських країн. Яскравими прикладами стали енергозберігаюча кампанія в Тростянці (зміна в під’їздах будинків всіх лапмпочок на енергозберігаючі й їхня робота через детектори руху), утеплення стін в столичному Інституті чистої енергії та конкурентні комунальні послуги в Європі.

Ускладнюється реформа ЖКГ в Запоріжжі й області через монополізацію цього ринку відповідними «комунальними» установами, на роботу яких майже постійно нарікають мешканці нашого міста.

Не забули учасники заходу й про пожежо-безпеку утеплення фасадів та квартир — ще з 1998 року в Україні заборонено використання пенопласту з такою метою, бо окрім підвищеної здатності спалахувати, цей матеріал, також, в спеку та під час горіння виділяє велику кількість отруйних речовин до повітря… На жаль, через його нижчу за мінеральну вату вартість, має ширше використання як на стінах багатоповерхівок, так і «хрущовок» і приватних будинків.

Поділився власним професійним досвідом з присутніми й Крамной Сергій Васильович – начальник Управління – старший державний інспектор з енергозбереження Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в Запорізькій області.

Це й використання сонячних панелей для освітлення вулиць та прибудинкових територій, геліосистеми для подальшого опалення та/чи подачі гарячої води, використання різних форм твердого біопалива на власних котельнях, природу й якість мінеральної вати для утеплення житла.

В свою чергу, молодіжні організації поділилися інформацією зі шляхів та способів залучення додаткових грантових, комерційних та благодійних коштів та ресурсів для оздоблення, ремонту та доукомплектування прибудинкових територій та дитячих зі спортивними майданчиків на них, надання яскравості та неповторності фасадам і стінам під’їздів ОСББ.

«Найголовніше в цій справі — це створювати своєрідні асоціації ОСББ, які б об’єднували окремі райони міста чи мікрорайони по районах. Тільки за таких умов можна отримати фінансову та технічну допомогу від іноземних та національних банків, плюс легше захищати свої інтереси та права» — зауважив засновник Асоціації енергосервісних компаній України, директор Енергосервісної компанії «Екологічні системи» — Степаненко Василь Анатолійович.

Учасники й учасниці Форуму-круглого столу з розвитку ОСББ вирішили зустрітись ще раз, але вже в новому 2015 році для зміцнення подальшої міжсекторної співпраці та проведення освітньо-практичних заходів за тематикою Форуму для широкої громадськості Запоріжжя як освітнього, так творчого й оздоровчого планів.