Майбутнє, коли будуть не потрібні лічильники на електрику, коли електроенергію будуть отримувати з вітру, сонця і тепла все ближче до реальності, завдяки невтомній роботі вчених, інженерів і архітекторів. Так, на півночі Фінляндії з’явився будинок «нульової енергії». Під цією назвою ховається нова концепція забезпечення житла енергоресурсами, що набирає популярність в останні роки. Відповідно до неї, кожен будинок повинен повною мірою забезпечувати себе сам, а річна витрата енергії таких будинків повинен бути наближений до нуля.

Створити житло такого роду можливо вже сьогодні, завдяки використанню сучасних гідроізоляційних матеріалів, теплоізоляційного обладнання і звичайно ж завдяки добре спланованій системі рекуперації енергії.

Інноваційний житло ніяк (зовні) не виділяється з навколишніх будинків. На вигляд — це самий звичайний будинок, адже всі необхідні технології, інтегровані в його конструкцію, знаходяться здебільшого на горищі, даху і в підвалі. Отримувати електроенергію такий будинок може від вітру, сонячних променів і геотермального тепла.

dom

Само собою екологічно чисте виробництво енергії не мало б ніякого сенсу, якби не був такий будинок доведений до досконалості в області оптимізації витрати електрики. Втім, «оптимізація» зовсім не означає, що мешканцям доведеться відмовлятися від будь-яких зручностей. У літню пору будинок буде давати стільки електрики, що навіть зможе збирати або продавати надлишки. А найважливіше те, що дома такого типу вже є сьогодні. Наприклад, у Фінляндії такий будинок з’явився в місті Куопіо, в центральній частині країни, і є студентським гуртожитком на 47 квартир. Ще один такий будинок на 44 квартири був побудований в Гельсінкі.

Варто відзначити, що вентиляційна система цих будинків використовує 80% потрапившого у нього тепла для вторинного опалення. Нагрівання води ведеться головним чином за допомогою сонячних батарей. Навіть ліфти гальмуються за допомогою сонячної енергії.