Запорізькою міжрайонною екологічною прокуратурою пред’явлено позов до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Запорізькій області про визнання протиправною та скасування декларації про початок будівельних робіт з будівництва житлового будинку.

Так, перевіркою встановлено, що громадянка України подала до Інспекції зазначену декларацію, де вказала недостовірну інформацію, а саме – наявність містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, які насправді вона не замовляла та не отримувала. Дана земельна ділянка належить до земель водного фонду р. Дніпро.

Водночас, містобудівні умови та обмеження — це основоположний документ в процесі розробки проектної документації, від умов якого залежить можливість здійснювати будівництво. Неотримання замовником містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки унеможливлює здійснення будівництва згідно з вимогами чинного містобудівного законодавства України, що може привести до аварійних ситуацій як під час будівництва, так і під час експлуатації завершеного будівництвом об’єкту.

Прес-служба Запорізької міжрайонної екологічної прокуратури