Товстючий том держбюджету-2013 не ладен прочитати до кінця жоден із депутатів Верховної ради, а особливо, коли на його опрацювання дається аж доба. Саме тому бюджет нового року прозвали «бюджетом слуху».

 

Держбюджет за півгодини.

Як повідомляють «Коментарі» 3 грудня увечері в парламенті був зареєстрований держбюджет-2013 року, і вже 6 грудня більшістю, а саме 242 голосами із 351 зареєстрованого, за даними «Фокус. ua» він був прийнятий у другому читанні лише за півгодини. Такий поспіх обгрунтований бажанням влади скоротити кількість бажаючих проаналізувати і виправити текст і головне, не допустити аби бюджет розглядав та приймав новий парламент. Пише «Економічна правда».

Після внесення мінімальних, та судячи з усього, не значних поправок до варіанту підготовленого Бюджетним комітетом, 400 сторінок бюджету відправили на ухвалення Президентові.

«Але після того, як він був розглянутий у парламенті, я не знаю, що там було в нього внесено. Якщо там не буде істотних розбіжностей, як тільки експертна група його вивчить і зробить висновки, тільки тоді я зможу сказати остаточно – підпишу його чи ні», — відзначив він у коментарі «Українській правді».

Все спробував логічно розяснити «Українскій правді» Владислав Лукянов – перший заступник голови Бюджетного комітету Верховної Ради і депутат «Партії регіонів». Він запевнив, що у лютому-березні, коли новий парламент запрацює, у нього буде можливість повернутися до розгляду бюджету. А таку терміновість заступник пояснив тим, що неприйняття бюджету сьогодні може призвести до негативних явищ у соціальній сфері вже завтра.

Покращення вже сьогодні: НАН у неоплатну відпустку – Верховна Рада у санаторій. У їх розпорядженні 88 мільйонів гривень.

Хоча на розгляді текст бюджету пробув лише добу, але цього було достатньо аби помітити найбільш вагомі внески творців документа у розвиток країни та прокращення життя вже сьогодні.

Досить природньою є реакція протесту та хвиля критики, які викликалі скороченням «соціальних» виплат. Профспілки, афганці та чорнобильці готові вийти на акції протесту у зв’язку зі скороченням витрат на їхні потреби у державному бюджеті на 2013 рік. Повідомляє «Дзеркало тижня». Так, працівники НАНУ готуються усим складом піти у неоплачувану відпустку.

При такому фінансуванні науки – 2,5 млрд. грн. при необхідних 3,2 млрд.грн., досить важко буде виплатити заробітну плату у повному обсязі, що вже говорити про платежі за комунальні послуги, а також фінансуванні наукових розробок.

Але не все так погано, гроші не зникли. Вони ось де:

15,06 млрд грн виділено МВС. Це майже на півмільярда більше, ніж 2012 року і на 35% більше, ніж 2009 року (тоді було 11,17 млрд грн).

Відносно незначно, на 156 млн грн, збільшено бюджет СБУ — до 3,41 млрд грн. Проте, у 2009 році було 2,05 млрд грн, тож за ці роки зростання становило 66%.

Найбільше покращення у 2013 році очікується у Генпрокуратури. Її фінансування виросте на 20,7% — з 2,65 млрд у 2012 році до 3,2 млрд. Це одразу на 230% більше, ніж у 2009 році, — тоді було 0,967 млрд. От у кого справжнє покращення! За даними «Економічної правди»

У бюджеті 2013 року памятали про всіх і кожного, вищевказаний перелік фінансування структур та соціальних інститутів на цьому не закінчується. Загалом у 2013 році влада запланувала здерти з країни 361 510 089 000 і ще 100 наших гривень. Пише «Українська правда». Єдина надія на новий парламент. Бо від такого покращення аж у горлі дире.