Вже майже рік минув з моменту, як в Україні почалася Революція гідності. Однією з її ключових вимог в більш напружений період було повне «перезавантаження» Верховної Ради.  Але, на жаль, на цих позачергових Парламентських виборах ми бачимо, в основному, старі обличчя, які багаторазово підривали до себе довіру виборців та нерідко ставили під сумнів незалежність України, демократії, свобод та прав громадян України…

Саме тому дуже важливо було провести ці вибори якомога прозорішими та чесними. Але результати не настільки позитивні, як хотілося б більшості.

15-16 листопада в Запоріжжі в рамках проекту «Через знання до чесних Парламентських виборів» в турготелі «Хортиця» відбувся Національний Форум з адвокасі та моніторингу виборчого процесу з обміном кращими практиками для представників НГО, ЗМІ та держструктур, на який з’їхались починаючі та досвідчені професіонали з різних куточків України, заслужені діячі культури та шоу-бізнесу, які зацікавлені в глибших демократичних перетвореннях в нашій країні й подальшому активному використанні отриманих знань та досвіду в своїй повсякденній професійній діяльності.
Навчально-практичну програму Форуму було побудовано за принципом «рівний-рівному» і включала вона тематичний 2-денний форум-баркемп-семінар, практичні вправи з розробки планів дій, культурних аспектів, міжсекторної співпраці, обмін кращими практиками, самопрезентації успішних тематичних громадських ініціатив, урок з контрпропаганди та театралізовані ігри…

Унікальним проект став тим, що переважна частина занять складалась саме з авторських практичних модулів-ігор, головною ідею яких були розвиток колективного духу, логіки, кмітливості та викриття найкращих та найгірших особливостей людської натури. Головним завданням однієї з ігор — «Редакція політика», було створити «сенсаційний» матеріал на одну з заданих тем. Найяскравішими стали «Сюжет із Лугандона» й «Одруження Порошенка та Тимошенко».

Відзначили учасники заходу й авторську гру організатора — «Картка виборця», коли учасникам й учасницям було роздано картки з окремими ролями — тітушки, виборці звичайні та патріоти, члени ДВК та спостерігачі, ватники та журналісти, і відповідно до них поводилися або позитивно, або ж негативно…

«Гра дійсно викрила всі неприємні, але настільки буденні характеристики наших натур, що навіть трохи лячно стало, помітивши навіть за собою ти чи інші риси по закінченню гри та розбору деталей. Були тут і підкуп виборців і членів ДВК, і виборчі «каруселі», коли один виборець голосував по декілька разів, і підроблені «паспорти», «чорнуха» проти кандидатів та звичайна неповага один до одного. Недослухавши чи прослухавши деталі гри, розпочався творчий «балаган», за який потім багатьом було соромно. Тому головна фраза модератора (Олександр Кахай) була зрозумілою й необразливою, але змусила всіх замислитись — «І як з такими звичками ми хочемо змінити країну на краще?» — поділилась солітка Національної опери України, доцент, викладач Національного Інституту Культури та Мистецтва — Олена Гончарук

Окрім ігор не давали засидітись суспільно-політичним діячам під час Форуму й активні фізкульт-хвилинки, які містили вправи як з гігієнічної гімнастики, так і дихальної гімнастики та йоги.

За результатами Форуму було додатково створено тематичний онлайн-збірник з подальшим вільним доступом та ряд зайнятних напів-фейкових новинарних матеріалів.

Проект «Через знання до чесних Парламентських виборів» та, безпосередньо, Форум, реалізовуються Запорізькою обласною молодіжною організацією «Наше щасливе життя» в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.