Минулого року в Україні було зареєстровано близько двох сотень випадків отруєння громадян неякісним алкоголем, половина з них – з летальним результатом. Ці факти набули широкого розголосу, викликали обурення у суспільстві. Водночас, це жодним чином не вплинуло на ситуацію.

Винні у виробництва та розповсюдженні смертельної отрути не знайдені та не покарані. Громадяни, які постраждали — й ті, хто дивом вижив, й родичі загиблих, стикаються з тим, що правоохоронні органи лише імітують розслідування. Більш того, держава залишається одним з найпотужніших гравців на нелегальному ринку алкоголю.

Торгівельні точки заповнені нелегальною продукцію сумнівної якості, яка виробляється з «лівого» спирту на державних підприємствах. Не для кого вже не таємниця, що концерт «Укрспирт», який підпорядковано Міністерству аграрної промисловості, перетворився на найбільшого постачальника контрафактного спирту в країні й, де-факто, є головним джерелом загрози здоров’ю громадян. Водночас, МінАПК, яке мало б контролювати ситуацію, воліє нічого не помічати.

Після Революції Гідності багато говорилося про необхідність приватизації концерну «Укрспирт», що мало б покласти край зловживанням. Водночас, цей процес наразі повністю заблоковано нинішнім очільником відомства Тарасом Кутовим. Причиною цього може бути лише особиста зацікавленість міністра та його оточення у збереженні існуючого статус-кво.

Фактично, ситуація зайшла у глухий кут і не може бути вирішена без втручання вищих посадових осіб держави та пильного контролю з боку громадськості.

У зв’язку з цим ініціативна група громадян, які постраждали внаслідок отруєння неякісним алкоголем, звертається до Президента України, прем’єр-міністра та депутатів із вимогою:

  • Найскорішого завершення розслідування фактів отруєння людей контрафактом, виявлення шляхів його потрапляння на ринок та покарання винних;
  • Звільнення керівництва концерну «Укрспирт» та проведення слідства на предмет їх причетності до нелегального виробництва неякісного алкоголю;
  • Звільнення керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства й особисто міністра Кутового.

Ганебною та злочинною є практика, коли державні службовці та працівники державних підприємств заробляють на смертях співвітчизників. Цьому має бути покладено край!

Ініціативна групи громадян,
що постраждали внаслідок отруєння неякіснім алкоголем