Зустріч Нового року важко уявити без використання піротехнічних виробів. Та не слід забувати, що піротехнічна продукція відноситься до вибухо- та пожежонебезпечної.

Кожного року трапляються непоодинокі випадки, коли феєрверки, ракети залітають у вікна, на балкони квартир. Як наслідок — виникає пожежа. Найнебезпечніше те, що вогонь спалахує миттєво, що призводить до трагічних наслідків.

Купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках. При купівлі побутових піротехнічних виробів звертайте увагу на наявність сертифікатів щодо відповідності вимогам безпеки. Якщо відсутня інформація щодо використання — то виріб є не сертифікованим, користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Якщо інформація відсутня, то реалізація та використання таких піротехнічних засобів забороняється.

Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції.

Категорично заборонено:

  • зберігати піротехніку біля приладів опалення (батарей, газових, електричних плит);
  • носити вогненебезпечні вироби у кишенях;
  • розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;
  • палити, працюючи з піротехнічними виробами;
  • знаходитись в нетверезому стані при роботі з піротехнікою;
  • підривати їх у приміщеннях, спостерігати за ними з близької відстані.

«Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, заборонено підходити до нього 15-20 хвилин, адже Ви не бачите процесу, який відбувається всередині (ґніт може ще повільно горіти і тоді виріб може вистрілити)», — повідомив заступник начальника відділу державного нагляду (контролю) Запорізького міськрайонного управління ДСНС підполковник служби цивільного захисту Олександр Степаненко.