Будь-господар знає, що приказка «собака — найкращий друг людини» має під собою залізні підстави. Чотириногим вихованцям не важливі ваші досягнення на роботі і в спорті, їм не цікава марка вашої машини і наявність її як такої. Все, що потрібно псу — ви самі. На жаль, люди ставляться до собак набагато більш прагматично. Намагаючись підігнати під свої потреби еволюцію, людина століттями займався селекцією, створюючи все нові і нові породи. Але те, що не створено природою, не може існувати без постійного контролю деміурга. Тому століттями вивіряти породи собак зникали буквально за два десятиліття після того, як людині набридає з ними возитися.

Сальські вовняні собаки

sobakiКорінні мешканці Британської Колумбії ніколи не розводили овець. Шерстю для побутових потреб цих людей забезпечували інші тварини. Ковдри, пончо, накидки — Сальський вовняні собаки були не тільки вірними друзями та добрими охоронцями, а й безцінним джерелом життєво важливого ресурсу. Порода зникла, коли на материку з’явилися перші європейці: завезені ними вівці зняли потреба в собачої шерсті.

Бракк дю Пюї

sobaki-1Мисливські собаки дуже цінувалися у всі часи. Селекціонери постійно працювали над поліпшенням існуючих порід і намагалися створити нові. Бракк дю Пюї став одним із вдалих експериментів за неодноразового схрещування французького бракка з хортами: гнучка, смілива і швидка собака, здатна сама витягнути невдале полювання.

Молосс

sobaki-2А ось про цю породу згадував у своїх працях ще Вергілій: потужні, великі і відважні молосси стали, судячи з усього, предками сучасних мастифів.

Альпійський мастиф

sobaki-3Жителі альпійських передгір’їв спеціально вивели власну породу собак, що відрізняється дивовижно густою шерстю. Як і нинішні сенбернари, альпійські мастіфи часто використовувалися як рятувальники. На жаль, невідома хвороба повністю знищила породу ще в середині дев’ятнадцятого століття.

Московський водолаз

sobaki-4Селекцією займалися і в Червоній Армії: після Другої світової війни фахівці вивели спеціальну породу собак, здатних брати участь в рятувальних операціях на воді. Ось тільки песик виявився занадто агресивний для настільки людинолюбної місії. Московські водолази до потопаючих матросів допливали без проблем, але, мабуть, необхідність плисти в мокрій воді чорт знає куди за якимось незнайомим дядьком їх настільки злила, що потерпілому частенько доводилося тікати від рятівника.