На даний час на території країни встановилась суха спекотна погода. З початку року на території м. Запоріжжя зафіксовано 1094 пожеж, з яких 783 пов’язані з випалюванням на відкритій території сухої рослинності та сміття.

Одне із основних проблемних питань сьогодення являється загоряння несанкціонованих місць зберігання твердого побутового сміття та інших відходів. За останні два тижні, спостерігається тенденція загоряння місць з масовим скупченням побутового сміття. На жаль, такі місця ніким не охороняються та ніхто за стан утримання території відповідальності не несе.

Також будьте пильними під час відпочинку на природі. Не провокуйте пожежі в лісових масивах та екосистемах. Застерігаємо вас, що згідно статті 245 Кримінального Кодексу України знищення вогнем або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншим загальнонебезпечним способом карається відповідно до вищевказаної статті чинного законодавства.

«Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в екосистемах, на відкритих територіях поряд з сміттєзвалищами, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних Правил пожежної безпеки вбереже всіх нас від трагічних наслідків» — наголошує заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Запорізького міськрайонного управління ГУ ДСНС у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Олександр Степаненко.