Незабаром Новий Рік. З наближенням Новорічних і Різдвяних свят кожна школа та дитячий садок розпочинає підготовку до урочистостей.

Організовуючи свята чи ранки керівники навчальних і виховних закладів перш за все повинні подбати про безпеку життя та здоров’я їх учасників.

pozhezhna-inspekcia

Головні вимоги до проведення заходу:

  • Встановлювати ялинку треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит і т. ін.
  • При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які оброблені вогнетривкими розчинами (ця інформація вказується на упаковці).
  • Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібраною і надійно встановлена, а іграшки рівномірно розподілені на ній.
  • На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з «ватним снігом» і паперовими іграшками.
  • У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих.
    Для дитячої безпеки ялинку краще прикрашати легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т. ін.).
  • Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати неякісні й несертифіковані електричні вироби.
  • Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань.
  • При виявленні несправності в ілюмінації – нагріванні проводів, миготінні лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново відключена від електромережі.

«Якщо ж ви помітили ознаки пожежі не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала беріть хутко ковдру, рядно, намочіть їх у воді й накрийте ялинку або просто залийте її водою. Негайно викликайте оперативнорятувальну службу за номером „101”» — наголосив заступник начальника відділу державного нагляду (контролю) Запорізького міськрайонного управління ДСНС підполковник служби цивільного захисту Олександр Степаненко.

pozhezhna-inspekcia-2