Водохреща – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов’язують хрещення на Йордані Христа.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.

У цей день на Ждановському пляжі щороку проводяться заходи з нагоди відзначення Водохреща. Велика кількість населення міста приходить сюди, щоб традиційно зануритись в воду.

«У зв’язку з тим, що погода нестійка, криги на водоймах або взагалі не буде, або ж вона буде дуже тонкою. Тому під час занурення у водойму будьте дуже обережні. Ні в якому разі не занурюйтеся у воду якщо ви фізично не підготовлені. Не варто заходити у воду дитині чи людині похилого віку», – розповідає заступник начальника відділу державного нагляду (контролю) Запорізького міськрайонного  управління ГУ ДСНС підполковник  служби цивільного захисту Олександр Степаненко.

Для того, щоб краще орієнтуватися на льоду, існує декілька відомих ознак. Безпечним вважається: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10 – 12 см (масове катання – 25 см). Масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см.

Отож, відсвяткуйте Водохреща таким чином, щоб після цього у вас залишилися лише позитивні емоції та прилив нових сил і здоров’я. Пам’ятайте про безпеку і тоді не буде жодних приводів хвилюватися. Щасливого Водохреща!