Шановні громадяни!

Запорізьке міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до вас з проханням бути обережними та дотримуватись правил безпеки поведінки на водних об’єктах! Не допустіть трагедії в ваших родинах! Пам’ятайте: купатися на стихійних пляжах суворо заборонено! Шановні батьки! Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду! Давайте разом зробимо так, щоб літній відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!

Безпека поведінки на воді

Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

Температура води має бути не нижча за +17-19 С°, у холоднішій купатися небезпечно.

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

Не можна доводити себе до ознобу.

При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, статися непритомність.

Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин, а в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.

Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі.

При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє припинення дихання.

Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином принесло корчі.

Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.

Відчувши втому, не треба панікувати, навпаки, слід прагнути як найшвидше добратися до берега.

Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Якщо Ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливти.

У водоймах з великою кількістю водоростей, ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.

Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення «поплавка», «спливання») і звільнитися від них.

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею — захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності.

Не можна плавати з трубкою при сильному хвилюванні води у морі.

Плавати треба тільки вздовж берега та обов’язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Насамперед дати собі секунду на роздуми. Чи немає поруч рятувального засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.

Рятувальний круг можна кинути на 20-25 метрів. Чи є човен? Чи можна покликати когось ще на допомогу?

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів і т.ін.). Рятувальники мусять вміти добре плавати, знати, як надати першу допомогу постраждалим, діяти швидко і рішуче. Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега і т.д. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і він може контролювати себе, то повинен триматися за плечі рятувальника. Якщо ж не контролює своїх дій — поводитися з ним треба жорстко і безцеремонне.

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТА ПОДІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!