Сьогодні в сільську дитячу бібліотеку потрапили сотні книг, які збирали всім миром небайдужі запоріжці за ініціативою РПЛ. Багато років Августинівська бібліотека не могла запропонувати сільській малечі оновленої літератури. За останні 20 років оновлення бібліотечних фондів скоротилося на 90 % та майже відсутні нові надходження.

В Україні близько 15 000 сільських бібліотек – це 80 % від загальної кількості публічних бібліотек. Чверть відвідувачів – це діти, однак через брак фінансування, бібліотекари часто не можуть запропонувати їм нічого нового й цікавого. Не виняток й села Запорізької області, бібліотечні фонди яких спустошені. Таку картину на власні очі побачив депутат обласної ради Денис Коротенко під час візиту до свого округу.

Забуте владою питання освіти сільських малюків вирішували всім світом. Денис Коротенко ініціював збір книг для сільських бібліотек. До акції долучилася й дитяча обласна бібліотека та її директор — Лариса Данилова. Для Августинівської бібліотеки небайдужими запоріжцями зібрано сотні книг. Сьогодні вони оперативно передані Денисом Коротенко для користування в с. Августинівка. Уже понад рік уся країна переконується, як багато можуть досягти українці, об’єднуючи свої зусилля. Ініціатива депутатів РПЛ орієнтована на те, щоб згуртувати мешканців запорізьких сіл та міста та заради важливої мети – зібрати книги для дітей з українських сіл.

biblioteka-1

У сільській місцевості діти мають менше можливостей для розвитку, але це не заважає їм залишатися допитливими та непосидючими. В кожного є велика мрія та власне бачення майбутнього. Однак для втілення задумів дітей з українських сіл часто не вистачає знань, які відкривають книги. Представники влади вважають, що не час перераховувати проблеми сучасного українського села і нарікати на долю. Краще не тиснути зайвий раз на жалість, а перейти до конкретних дій.

З повагою, прес-служба РПЛ