Від моменту зараження до появи ознак хвороби проходить від декількох годин до 2-3 днів (прихований період). Типовий грип починається гостро, нерідко з ознобом. Протягом першої доби температура досягає 38-40 град. З’являються ознаки загального отруєння організму (лихоманка, слабість, пітливість, біль в м’язах і ломота в суглобах, сильний головний біль, біль в очних яблуках, сльозотеча). Зазначені симптоми сполучаються з ознаками ураження дихального тракту (сухий кашель, печіння в горлі, біль за грудиною, закладеність носа, носові кровотечі).

Для лікування вдома, хворих поміщають в окрему кімнату або ізолюють від навколишніх за допомогою ширми або натягнутого простирадла. Для них виділяють окремий посуд, що знезаражують кип’ятінням, рушник й ін. Ті, що доглядають за хворими повинні носити марлеву маску, зроблену з 4-х шарів марлі. У період підвищеної температури хворим необхідний постільний режим. Для них необхідне тепло (тепла постіль, грілки до ніг, тепле пиття), раціональне харчування, вітаміни, соки. Провітрювання приміщення з виключенням протягів. Проведення поточної дезінфекції. Щоденне прибирання приміщення.

Вчасно почате лікування й постільний режим істотно полегшують перебіг хвороби й допомагають уникнути важких ускладнень. Важливо дотримувати всіх призначень лікаря й не переривати почате лікування.

Грип — єдине інфекційне захворювання, що щорічно викликає епідемії з охопленням 15-20% населення. Але більшість тих людей, які піддалися вакцинації, уникли захворювання.

В умовах гострого дефіциту медикаментів й їхньої дорожнечі з успіхом можна користуватися рекомендаціями народної медицини. Мова йде про настої лікарських трав (корінь оману, татарський чай, листя волоського горіха, корінь кульбаби, плоди софори, калини, обліпихи, чорної смородини, шипшини, ожини, кропива), продукти бджільництва (мед, прополіс, маткове молочко). Допомагають також фітонциди цибулі, часнику, хрону й ін. Відвар роблять із суміші трав або однієї з них з розрахунку одна столова ложка на склянку води.