Запорізьке міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Запорізькій області звертається до громадян.

З кожним роком кількість постраждалих людей від вибухонебезпечних предметів дедалі зростає. Так, якщо у 2013 році показник травмованих та загиблих від вибухонебезпечних предметів сягав 30 людей, з яких 2 дітей, то вже у 2014 році було зафіксовано 36 постраждалих. До того ж, збільшилася кількість постраждалих дітей – до 9. Досвід показує, що частіш за все головними причинами збільшення кількості травмованих є нехтування правилами безпечного поводження з вибухонебезпечними предметами.

З початку 2015 року сумна статистика постраждалих внаслідок вибухонебезпечних предметів продовжується.
Так, 18 лютого 2015 року на Чернігівщині, у смт. Ріпки, в школі № 2 пролунав потужний вибух, внаслідок якого 2 співробітниці школи отримали травми та одна – померла. Діти, які під час вибуху перерубували у школі в групах продовженого дня, не постраждали і були швидко евакуйовані з будівлі. Як з’ясувалося пізніше, спрацював ручний протитанковий гранатомет «РПГ-18». Його приніс до школи як музейний експонат, волонтер, який нещодавно повернувся з району проведення АТО.

На території Запорізької області в 2014 році виявлено та знешкоджено 3052 вибухонебезпечних предметів часів війн, а з початку 2015 року — 29 небезпечних знахідок, з яких 26 – артилерійських снарядів, 2 мінометні міни та 1 граната.

З метою забезпечення широкого доступу громадськості до вказаної інформації,

Шановні громадяни! Зверніть увагу! Пам’ятайте!

Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкоджені тільки фахівцями. Про знахідку необхідно терміново повідомити в місцеві органи державної влади (відділи ДСНС, відділення міліції тощо).

Після виявлення вибухонебезпечного предмету Ви зобов’язані:

  • зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;
  • ні в якому разі не чіпати підозрілий предмет;
  • організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку;
  • не допускати сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;
  • негайно подзвонити у міліцію, а також за телефоном 101.