Відсутність бажання до самовдосконалення та отримання знань – одна з перших проблем серед сільської молоді. Багато дітей, що живуть в селах, не бачать сенсу в доброму навчанні, адже бояться не витримати конкуренції з міськими випускниками під час вступу до вищих навчальних закладів. Сільським викладачам вкрай складно мотивувати школярів. Аби надихнути сільську молодь потрібні радикальні методи. Віднині школярів є можливості своїм розумом заробити гроші на організацію власного святкового балу.

5000 гривень на організацію випускного вечора може отримати будь-який клас шкіл Запорізького району. Але за однієї умови — відмінне навчання. Таку мотивуючу програму запроваджено в лютому для 90 учнів 11-х класів і близько 100 учнів 9-х класів шкіл Августинівської, Отрадненської, Володимирської, Лукашевської, Микола-Польської, Новопетрівської, Петропольскої та Широківської сільських рад. Нагороду отримають учні випускних класів, які наберуть найвищий середній бал у своїй паралелі. Час для змагання за сертифікат обмежений трьома місяцями. Старт оригінальної програми оголосив Денис Коротенко, депутат обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшко.

Премія — стимул для школярів «підтягнути» хвости і взятися за навчання. Віднині всі оцінки, які отримують діти, будуть підсумовуватися. До кінця року в кожній школі педагоги вирахують середній бал. Клас, який покаже найвищий бал, отримає сертифікат на проведення випускного вечора на суму п’ять тисяч гривень, за друге місце — сертифікат три тисячі гривень, за третє місце — тисячу гривень

«Ця програма допоможе по-новому поглянути на освітній процес не тільки дітей, а й їхніх батьків. Не секрет, що багато з сільських родин відносяться до навчання  байдуже. Я вважаю, що при належній старанності у всіх дітей рівні можливості. Якісна освіта — відмінний фундамент для всього подальшого життя. Наші села знаходяться в депресії — молодь не бачить перспектив. Але селам потрібні грамотні економісти, агрономи, педагоги. І цим новим поколінням фахівців можуть сьогоднішні випускники шкіл» — Денис Коротенко.

Програма — не є разовою акцією. Її другий тур розпочнеться 1 вересня — з початком нового навчального року. Оцінюватися будуть не тільки успіхи в навчанні, а й досягнення в спортивних змаганнях.

З повагою, прес-служба РПЛ