На життєвому шляху заміжньої жінки ні-ні, та й трапляється оказія у вигляді коханця. Поки позашлюбний секс залишається за лаштунками сімейного життя, ще нічого… Але хіба високодуховна російська дама, вихована на Толстому і Достоєвському, здатна зберегти в таємниці від чоловіка незаконний любовний зв’язок? Ні за що! По-перше, брехати негарно, а по-друге, коханець нам — не коханець ніякий, а любов всього життя. А все інше, на кшталт сім’ї і чоловіка — не більш, ніж «прощай, наша зустріч була помилкою». Дівчата, дорогі, якщо ви на порозі доленосного рішення і готуєтеся відкрити чоловікові очі, оформити розлучення і кинутися у вир з головою — почекайте. Візьміть паузу і проаналізуйте, як нормальна розважлива стерво (вибачте), чи варто розкривати карти.

Секс

Секс — основа адюльтеру

Це, власне, основне в любовному зв’язку. І, зрозуміло, на ниві статевих утіх коханець в сто разів крутіше чоловіка! З ним такі емоції, такі оргазми — ви прямо створені один для одного. Ага.

Ефект новизни. Не брешіть собі, будь ласка, про любов навіки і збіг пазлів. Феєрверк емоцій відбувається на тлі оскаженілих гормонів. Там і адреналін, і дофаминів піввідра — з таким коктейлем в крові можна займатися сексом хоч з деревом, хоч з правою рукою — і ловити свій множинний оргазм, оголошуючи околиці криками захвату. З чоловіком, до речі, це теж було. Тільки сто років тому, на зорі відносин — і тому призабули.

Романтика. А хто потім ванну помиє?

Романтика. Він зняв номер, розсипав на ліжку пелюстки троянд… А тепер ускладнюємо завдання: подумки прикрашаємо його парою наших спільних дітей, яких нікуди здати на час романтичного вечора, другою роботою, щоб після щомісячної виплати іпотеки залишалася здача на пожити, і — чим би ще його облагородити? — Скажімо, відгодованої собачкою, з якої неодмінно треба гуляти щовечора. У коханця в плані романтики явна фора, чи не так?

В побуті

Доведеться проявляти гнучкість

Коханець прекрасний тим, що загальним з вами побутом не обтяжений. Але ви так любите одне одного, так любите, що плануєте негайно почати жити разом відразу після розлучення. Зачекайте наступати на ці граблі, по ним до вас натовпом прокрокували — можна просто проаналізувати колективний досвід.

Чи не 16 нам вже. Ми вже не такі гнучкі, щоб підлаштовуватися під звички іншого дорослої людини і разом приходити до якогось компромісу. Одна справа, коли обидва щойно вивалилися з гнізда і готові разом будувати новий спільний дім, і зовсім інша — коли вдома вже побудовано, порядок наведений, і від нового постояльця, будь то кіт або чоловік, потрібно тільки дотримання наявних регламентів. А вони не дотримуються! Вони теж дорослі і з власними вимуштруваними тарганами в голові! Через три місяці співжиття ви розсварилися вщент через шкарпеток не на тому місці, це і буде називатися «не зійшлися характерами».

З милим рай і в курені

Квартирне питання. Прекрасно, якщо у вас з коханцем квадратних метрів у власності — завались. А якщо в наявності квартира — одна штука, і та навпіл з уже колишнім чоловіком? Станете міркувати на трьох, на мотив «Покровських воріт», або згадайте молодість і переїдете разом з новим коханим в знімну квартиру? Про дітей, до речі, не забудьте. Їх теж того… в знімну, заради любові. Зростуть — обов’язково зрозуміють. Мабуть.

За все доводиться платити

Бюджет. Звичайно, ніяково вдаватися з жалюгідними матеріальними розрахунками в величезне святе почуття, але навіть презервативи для регулярного здійснення великої і світлої любові коштують грошей. Поки ваші відносини відбуваються в форматі таємної інтрижки, фінанси практично не страждають. Як тільки виходите з тіні, у вас залишається тільки ваш дохід плюс, можливо, аліменти. Доходи коханця вважайте не тільки за вирахуванням обов’язкових виплат колишній сім’ї, а й з урахуванням класичного чоловічого почуття провини, що збільшує офіційні аліменти в рази.

З дітьми

Перш за все, він батько

Дорослі коханці часто ще й батьки. І це цілком собі палиця в колеса любові.

Його. З ними треба регулярно зустрічатися і їздити у відпустку (а його колишня, до речі, така стерва, що загрожує заборонити вивезення дітей, якщо ви будете поруч). Ну і дні народження, ранки в школі — час і гроші будуть витікати туди в самий невідповідний момент, а будь-які ваші заперечення будуть ігноруватися.

І знову доведеться вибирати

Ваші. З великою часткою ймовірності ваші діти залишаться жити з вами. І вони мають право незлюбити хлопця, через якого рідному татові довелося піти. Рідкісний святий чоловік довго витримає витончені дитячі підколки і пряму агресію чужих нащадків. А ви весь цей час будете між молотом і ковадлом.

З друзями

Представите його подругам?

Спочатку, поки пристрасть, секс і все таке, друзі йдуть на другий план. Але колись вам захочеться знову надіти труси і вийти в люди. А тут вже з нюансами: в які люди, наприклад, — в його або в ваші? Разом чи окремо?

Ваші. Ви просто станете вкрай рідко зустрічатися. Нові обранці не завжди хочуть маячити серед малознайомих людей, які знають вашого чоловіка. А ще ці люди, як і раніше запрошують колишнього на вечірки. І вам автоматично стає не з руки приходити на заходи, щоб не зіткнутися ніс до носа з кинутим мужем.

Його. Його друзі — взагалі найнеприємніші тролі на світі! Мало того, що вони вічно плутають ваше ім’я з ім’ям його колишньої, так вони ще й історіями з їх спільного минулого сиплють так, що любо-дорого. Звичайно, ви не горите бажанням кликати їх в гості. І самі не напрошуєтеся. І його намагаєтеся не пускати під пристойними приводами, нічого їм там ностальгувати.

В театр чи в нічний клуб?

Культурне дозвілля. З чого ви, власне, взяли, що вашому коханцеві подобається те ж, що і вам? Часто в пору зародження пристрасті ви разом вибиралися в оперу або на концерт пропащих панків? Формат любовної інтрижки не припускав знайомства з інтересами партнера, прогулянок під місяцем і обговорення високих матерій, а коли ви нарешті розлучитеся і знайдете повне право на спільні з коханцем інтереси, їх може просто не бути.

Чому все погано, якщо було так добре?

Чому все стало погано

Давайте зовсім чесно: а звідки він взагалі взявся у вашому житті? Відмовки типу «доля звела», «вино на корпоративі» або «він був такий гарний в плавках на пляжі» — це ж не причини, правда? Щасливі жінки, навіть ненароком напившись в мотлох серед полеглих культуристів, в обійми сторонніх чоловіків не падають. Зате з високою ймовірністю дами чіпляють коханців, коли ображені на чоловіка, не впевнені в собі, катастрофічно не задоволені статевим життям або, наприклад, завалені побутом по саме не можу. Вони щасливі при першій-ліпшій можливості виринути з чарівного світу дитячих криків, стерильних підлог і чоловічого занудства.

Коханець підвищує вашу самооцінку

Добрий коханець краще всякого психотерапевта допомагає розрулити будь фрустрації в дівочому мозку. Але — парадокс! — Тільки до тих пір, поки він коханець. Як тільки ви витягуєте його з тіні, починається зовсім інша історія, з новими проблемами, які вирішувати доведеться вже вам — і цілком ймовірно, поодинці. Результат важко передбачити. Може, вам раптово пощастить, вийде щастя. Але, повертаючись до високоморальної класики, з якої всі ми вийшли дружними рядами, — Анна Кареніна, наприклад, в результаті не витримала наслідків своєї щирості…