zustrich22 жовтня в Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбудась інтеграційна освітньо-практична зустріч для студентів, молоді з особливими фізичними потребами (ОРА, слух та зір) та дорослих.

В рамках заходу городяни дізналися про ряд своїх прав та свобод, види виборчих дільниць, процес перевірки себе в державному реєстрі виборців, вимоги до виборчих дільниць, які мають бути пристосованими до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями.

На превеликий жаль, ці вимоги, а саме широкі кабінки для голосування, бюлетені та таблички-вказівки, надруковані шрифтом Брайля, пандуси та наявність на дільниці сурдопрекладачів нашим інвалідам може поки-що, на жаль, тільки снитись.

Це ж, в свою чергу, збільшує процент махінацій зацікавлених представників тих чи інших партій, які працюють в відповідних виборчих комісіях — за незрячу людину поставлять «галочку» там, де їм потрібно, «випадкові» громадяни, до частини виборців, що виявили бажання проголосувати вдома за станом здоров’я, забудуть чи не встигнуть доїхати, з нечуючими взагалі ніхто не зможе поговорити, а люди з важкими формами ДЦП, на костилях, ампутанти й на візках просто не захочуть нікого додому запрошувати, а виборчі дільниці до їхніх потреб абсолютно непристосовані…

За словами начальника Відділу адміністрування Державного реєстру Запорізької облдержадміністрації, — Сергія Масюкова, вже неодноразово до їхнього відділу звертались окремі громадяни з проханням розглянути питання доступності виборчого процесу й для осіб з обмеженими фізичними можливостями на дільницях, відповідні пропозиції було неодноразово направлено до депутатських обласних і національних колегій та фракцій, але досі маємо те, що маємо..

«Цю ситуацію необхідно міняти на законодавчому рівні. Наприклад, якийсь процент бюлетенів централізовано друкувати шрифтом брайля та розсилати разом зі звичайними по дільницях. Що ж стосується програм кандидатів спеціальним тифло-шрифтом — для України це, мабуть, буде доступно виключно років через 100. Так само передбачити хоча б одну широку кабінку з низькою полицею для зручності візочників. Але ми самі не можемо це зробити — для цього необхідна колосальна підтримка громадськості, громадських організацій та й самих депутатів» — підкреслив Сергій Олександрович.

Ці й інші побажання та зауваження було зібрано й буде запропоновано до розгляду представниками ЗМІ, НГО та влади 15 та 16 листопада 2014 під час національного Форуму з адвокасі й моніторингу виборчого процесу