1331027556_prokuratura-znak (2)У прокуратурі міста Запоріжжя відбулась нарада, на якій були розглянуті результати роботи органів прокуратури обласного центру за минулий рік.

Учасники наради відмітили позитивні звершення в правозахисній діяльності щодо погашення заборгованості із заробітної плати та внесків до Пенсійного фонду. Борг перед найманими працівниками зменшується вже другий рік поспіль. Відтак, на підприємствах, віднесених до сфери нагляду органів прокуратури міста, він складає лише 11 мільйонів гривень, хоча ще на початок минулого року перевищував 19 мільйонів.

За особливо зухвалими фактами невиплати зарплати порушено 6 кримінальних справ, які розслідувано та направлено до суду.

Лише в одній з них, розслідуваних прокуратурою Жовтневого району, працівникам виробничого підприємства виплачено майже 800 тисяч багатомісячного боргу.

Під пильною увагою перебуває питання дотримання бюджетного законодавства. Попереджено незаконне витрачання понад 18 мільйонів гривень бюджетних коштів при проведенні конкурсних процедур.

За фактами незаконних оборудок із бюджетними коштами порушено    12 кримінальних справ. В ході розслідування однієї з них, територіальній громаді відшкодовано пів мільйони гривень. Кошти були безпідставно перераховані з місцевого бюджету керівником одного з комунальних підприємств приватній структурі за товар, який фактично не постачався.

Значний обсяг роботи проведено у боротьбі із податковою заборгованістю, загальна динаміка зменшення якого по області на 110 мільйонів гривень утворилася саме за рахунок обласного центру, де ця заборгованість зменшилася на 100 мільйонів гривень.

Впродовж 2012 року забезпечено поновлення інтересів держави у сфері земельних відносин: повернуто 22 га земель, попереджено незаконну приватизацію 47 об’єктів,  задоволено понад 80 позовів прокурорів про збільшення розміру плати за землю, що дало змогу поповнити місцевий бюджет на 8,5 мільйонів гривень.

За прокурорського втручання до територіальної громади повернуто земельну ділянку вартістю майже 9 мільйонів гривень. Її орендатор – будівельне підприємство не виконувало умови укладеної з міською радою угоди та нажило численні борги з оренди.

Уповільнились темпи зростання злочинності, в тому числі тяжких злочинів. На третину знизився рівень злочинності серед неповнолітніх.

Забезпечено роботу правоохоронних органів в умовах докорінно оновленого кримінального процесуального законодавства. З моменту набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України    в Єдиному реєстрі досудових розслідувань вже зареєстровано більше 4 тисяч заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення.

Понад 100 кримінальних проваджень вже закінчено розслідуванням       з направленням до суду обвинувальних актів щодо винних осіб.

Разом із тим, існує необхідність покращання діяльності органів прокуратури на окремих напрямках. За результатами наради розроблено заходи, спрямовані на підвищення ефективності наглядової роботи та зміцнення законності і правопорядку в місті.

Прес-служба прокуратури м.Запоріжжя