ProkuraturaДніпровською екологічною прокуратурою виявлено порушення вимог Водного законодавства при функціонуванні мереж зливової (дощової) каналізації.

Так, як приклад, лише у Запорізькій області по системам зливової каналізації до р. Дніпро та її водосховищ потрапляє близько 20-25% скиду забруднюючих речовин. Все це стало можливим у зв’язку з тим, що у балансоутримувачів, які практично безконтрольно експлуатують дощові каналізації, відсутні необхідні дозвільні документи.

Внаслідок невжиття належних заходів балансоутримувачами та органами місцевого самоврядування до цього часу не впроваджена система абонентського користування дощовою каналізацією, що унеможливлює покриття затрат її існування за рахунок коштів абонентів, які до неї приєднуються.

Запорізьким міжрайонним екологічним прокурорам внесено подання міському голові м. Запоріжжя щодо усунення виявлених порушень та приведення у відповідність технічних умов на відведення дощових і талих вод.

Аналогічні порушення виявлено міжрайонними екологічними прокурорами у Херсонській, Дніпропетровській і Черкаській областях та місті Києві.

Перевірки з цих питань тривають.

Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури