фасад прокуратуры ЗапорожьяЗа результатами перевірок закладів охорони здоров’я обласного центру органи прокуратури м. Запоріжжя зареєстрували 5 кримінальних проваджень, в тому числі одне — на захист прав дітей, внесено 25 документів прокурорського реагування.

Під час перевірок встановлені численні порушення права запоріжців на безоплатну медичну допомогу. Так, прокуратурою Ленінського району м. Запоріжжя розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.184 КК України за фактом вимагання від пацієнта грошей за обстеження. А прокуратура Хортицького району виявила численні зловживання з боку працівників одного з дитячих лікувальних закладів, які фактично незаконно вимагали від батьків оплачувати лікування їх дітей. Громадян змушували купувати й передавати медперсоналу дорогі ліки, що було негласною умовою подальшого лікування дітлахів.  Наразі  відомості про це внесені до Єдиного реєстру за ч.1 ст. 184 КК України (незаконна вимога оплати за надання меддопомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я).

Перевірки також виявили й факти оборудок з бюджетними коштами в медичний сфері. Зокрема, прокуратура Комунарського району м. Запоріжжя  зареєструвала кримінальне провадження за ч.2 ст.191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем). Одна з аптек міста постачала до медзакладу ліки із завищеною націнкою, привласнюючи таким чином державні кошти.

Прес-служба прокуратури м.Запоріжжя