1331027556_prokuratura-znak (1)Органи прокуратури міста Запоріжжя на постійній основі здійснюють нагляд за виконанням законодавства у сфері трудових прав громадян на підприємствах і організаціях всіх форм власності.

В 2012 році продовжена робота по виявленню і подоланню заборгованості по заробітній платі перед мешканцям обласного центру. Упродовж року вжито ряд організаційно – методичних заходів, організовано та проведено міжвідомчі наради з питань виплати зарплати та пенсійного забезпечення.

Результатом активної позиції та належної організації роботи прокурорів стало викорінення заборгованості із заробітної плати на економічно-активних підприємствах Ленінського району та відсутність боргу серед підприємств-банкрутів на території Жовтневого і Хортицького районів міста. В інших районах Запоріжжя заборгованість лишається за одним-двома підприємствами.

Загалом, з початку 2012 року борг із зарплати зменшився на            7,3 млн.гривень.  За прокурорського втручання в місті Запоріжжі в минулому році понад трьом тисячам городян відшкодовано більш ніж           11 млн. гривень заборгованості із заробітної плати. За цей період органами прокуратури за безпідставну невиплату зарплати більше ніж на 1 місяць порушено  5 кримінальних справ, які скеровано до суду. Водночас прокурорами внесено 85 документів реагування, до відповідальності притягнуто 10 посадовців,   з яких 2 – органу контролю.

Намітилася також тенденція до зменшення заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України. Станом на кінець 2012 року її зменшено на 8 млн.гривень.

За результатами прокурорського реагування в сфері пенсійного законодавства порушено 1 кримінальну справу, внесено понад 100 документів реагування, відшкодовано більш ніж 6,5 млн. гривень заборгованості перед ПФУ, з якої мешканцям міста здійснюються пенсійні виплати. До відповідальності притягнуто 33 посадовця, серед них 25 співробітників Пенсійного фонду України.

Органи прокуратури міста й надалі тримають на постійному контролі питання додержання та застосування законів про оплату праці та дотримання вимог пенсійного законодавства.

 

Прес-служба прокуратури м.Запоріжжя