kniga-proekt-novorossiyaПроблемне обговорення книги  Федора та Галини Турченків  «Проект «Новоросія» 1764-2014 рр. Ювілей на крові» серед творчої інтелігенції  та «Суми-Запоріжжя  он-лайн».

Творча інтелігенція, молодь Запоріжжя, які вже встигли прочитати книгу відомого історика, професора Федора Турченка (у співавторстві з Г. Турченко) обговорять в обласній бібліотеці для юнацтва актуальну книгу разом з автором. «Новоросія» — тема, що цікавить і хвилює всіх, бо саме вона стала причиною «гібридної» війни на сході України.

Серед гостей: директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко, зав. відділом новітньої історії Запорізького краєзнавчого музею Володимир Ліников, депутат обласної ради та історик за освітою Ігор Зубко, ведучий програми «Післямови» ОДРК «Запоріжжя» Олесь Барліг, діяч культури Денис Васильєв, студенти, представники бібліотеки.

Автор скаже слово про книгу, як виникла потреба її написати, а учасники обговорення зможуть поставити питання. А запитань буде багато!

— Що таке «Новоросія»? Звідки взялася ця назва?

— Що стало передумовою появи у 1764 р. російського імперського проекту?

(А спроба його реалізації була не одна: царською Росією, тимчасовим урядом 1917р., більшовиками після Жовтневої революції і ось тепер — сучасною Росією.)

А ще в проекті «Новоросія» простежується 250-річна еволюція українсько-російських відносин.

Який прогноз його можливого розвитку? Яке ставлення молоді, влади, вчених, громади до цього питання?

Пошук відповідей на запитання, он-лайн спілкування із земляками Ф. Турченка – істориками та читачами м. Суми, бібліотекарями Сумської наукової універсальної бібліотеки.

Можливість нового майданчику для спілкування громади велика. Спілкування читачів з двох легендарних країв України стало можливим завдяки безкоштовному Інтернету в бібліотеках. Таким чином з`явилося місце для спільних ініціатив громадян різних регіонів України, для спільних обговорень проблем у соціумі, спільних ідей зробити країну кращою, прагнення пізнати нове, розкритися у спілкуванні, надати допомогу або пораду.

Сучасні бібліотеки об`єднують громаду. Слава Україні!