«Ми надеемся, что такие походы как наш, помогут украинцам раскрыть свои корни и позволит каждому самоиндитифицироваться» — Станіслав Зайцев — організатор експедиції, капітан катамарана Хоттабич.

Сьогодні, 9.08.2016, о 10.00 запоріжці зустріли членів спортивної парусної експедиції, учасники якої об’єднали землі з 7 козацьких січей в Запоріжжі. Команда з 5 чоловіків закінчила тривалу експедицію на двох катамаранах та повернулася в Запоріжжя до лаунж-майданчику «Моніка Беллуччі», де й розповіли про свою мандрівку та залишили свій катамаран. Впродовж двохнедільної екстремальної експедиції капітани катамаранів із своїми помічниками взяли проби ґрунту з дна, де раніше стояли Томаковська, Микитинська, Чертомликська, Базавлуцька, Нова, Кам,янецька та Лежківська Січі. Почався похід на початку серпня від фортеці Кодак, морським вовкам вдалося дійти по воді до фортеці Тінбурн, яка вважалася воротами до Чорного моря. Експедиція готувалася 2 роки. Карту маршруту детально розроблено за історичними матеріалами з праці Яворницького, старовинних карт Боплана. Після повернення мандрівники підрахували загальну вартість походу, до якого підготувалися самотужки. Кожен з чоловіків витратив 3000 гривень. Тож запевняють – авантюрні витівки не занадто дорогі, головне ідея та бажання розвивати туризм в Україні.

Тепер землю з козацьких січей перенесуть на острів Байда.

2015 року була здійснена перша спроба проходження цього маршруту, але біля села Покровського недалеко від могили Івана Сірка в шторм пошкодив один з екіпажів.

Цьогоріч в поході брало участь 2 екіпажі: катамарани «Хоттабич» і «Золотце».

«Карту маршрута составили из четырех автомобильных карт Запорожской и соседних областей. Взяли карту Боплана, на которой изображены реки, протоки, пороги и глубины. Если соединить эти глубины, они будут соответсвовать древним рекам. Таким образом мы с точностью до километра определили, где находились сечи.» — Станіслав Зайцев, капітан катамарана «Хоттабич».

«З кожного походу ми привозмо враження, а головне друзів. Наша команда, яка сформувалася – це найбільший скарб, який можна знайти у мандрівці» — запевняють спортсмени.

Спортсмени планують наступного року вивчити лівий берег Дніпра, де залишилися затоплені старовинні міста.

Учасники:

Зайцев Станіслав — організатор і керівник, екскурсовод, спікер. Капітан катамарана Хоттабич, за сумісництвом судновий лікар. (Покров-Запоріжжя)

Пономаренко Олег — старий морський вовк, навігатор. Капітан катамарана Золотце. (Макіївка-Дніпро)

Корнєєв Роман — каталанец, рульовий, менеджер-шторм, міцні руки, надійна спина. (Дніпро)

Голанські Максим — матрос, кок. Найкращий кок. (Макіївка-Дніпро)

Стефанов Олексій — матрос, група сухопутної розвідки, зарядка телефонів, зв’язок із зовнішнім світом. (Покров)

Організатори зустрічі та прес-сніданку лаунж-майданчик «Моніка Беллуччі».