Цікавими виявились результати досліджень Олега Осаульчука, Тараса Миляна, Юрія Лукомського під час робіт у підвальних приміщеннях кам’яниці на вул. Друкарській, 9. Сліди численних перебудов будинку не виходили за межі відведеної земельної ділянки — парцелі, а суттєво старіші білокам’яні обрамлення порталів дверних отворів було використано повторно. Дослідники з’ясували, що це колишні обрамлення вікон часів Ренесансу Зафіксовано також характерний для Львова дерев’яний водозбірник.

З нагоди 750-річчя Львова, під час ремонту на пл. Катедральній, пл. Ринок та вул. Руській, археологічні дослідження здійснювала експедиція у складі Володимира Шишака, Остапа Лазурка, Юрія Лукомського, Назарія Войтовича. На пл. Катедральній виявлено рештки багатошарового кладовища, що існувало при катедральному соборі наприкінці XIV — поч. XVIII ст. У місці, де вул. Галицька виходить на пл. Ринок, зафіксовано дерев’яну дорогу, викладену з дошок. Найцікавішим об’єктом досліджень стала мурована цегляна капличка (зараз споруду від-трасовано в кам’яному мощенні). Середньовічна капличка існувала в межах катедрального кладовища. Під час її досліджень виявили чимало знахідок, зокрема хрест-енколпіон XIII-XIV ст.

Розкриття кладовища на пл. Катедральній

Розкриття кладовища на пл. Катедральній

Парцеля ~ невелика земельна ділянка, яку використовували як одиницю обліку при складанні земельних кадастрів.

Офіцина — те саме, що й флігель; житлова бічна прибудова до головного будинку чи будиночок у дворі головного будинку.

Під час робіт на пл. Ринок було влаштовано кілька розкопів. Із західної сторони площі, при кам’яниці № 23, виявлено кам’яні фундаменти будівлі. Споруда займала значну частину проїжджої частини з тротуаром, а отже в минулому закривала прямий проїзд по пл. Ринок з вул. Краківської на вул. Галицьку. У південній частині пл. Ринок виявлено збережені фрагменти підсінь, що колись існували при будинках. Також у розкопах виявлено чимало археологічних знахідок ХП-ХІХ ст., серед яких кручений скляний браслет давньоруської доби XII ст. та арбалетна стріла XIV-XV ст.

Серед найцікавіших об’єктів на вул. Руській — дерев’яний коробчастий водогін-каналізація. Він тягнувся по центральній осі вулиці від пл. Ринок до вул. І. Федоро-ва. Також мешканці Львова могли ще раз побачити залишки Руської вежі, яку перед тим вже досліджували в 2002 р.