Доволі рідкісною знахідкою є сплетений з м’якої кори дуба личак. Окрім нього, виявлено цілу колекцію шкіряного взуття. Готичне взуття, що походить з шару XV-XVI ст., характеризується гострим передком та звуженням підошви в місці переходу від п’ятки до стопи. Верхня його частина, викроєна з одного шматка шкіри, мала оригінальні шкіряні зав’язки. Один кінець такої зав’язки пришивали до внутрішнього боку черевика, пропускали через отвір і закріплювали вузликом. Кожний отвір мав свою зав’язку. Цікавою знахідкою є орнаментований клапан шкіряної сумки-гаманця.

Шкіряні вироби з досліджень на пл. Старий Ринок (готель «Перун»)

Шкіряні вироби з досліджень на пл. Старий Ринок (готель «Перун»)

1999 року археологічні роботи на пл. Міцкевича, 10 здійснили дослідники під керівництвом Володимира Шишака, Юрія Лукомського та Олега Осаульчука. Роботи відбувалися на місці теперішньої будівлі «Укрсоцбанку» і охоплювали досить велику ділянку. Саме тут археологи чи не вперше зіткнулися з проблемою будівництва серед-містя Львова у заплаві р. Полтви. Попри те, що річка сьогодні в колекторі, ґрунтові води час до часу затоплювали розкоп так швидко, що не встигали їх вичерпувати.

Однак результати вартували затрачених зусиль. Було доведено, що територію заселяли вже від XV ст. Виявлено рештки дерев’яної мостової та укріплень, а саме — вал та рів Низького муру, який розпочали будувати XVI ст. Подібні укріплення валу вже раніше виявили на вул. Рога-тинців, 15. Це була система горизонтальних колод, закріплених вертикальними та забитими навскоси палями. У внутрішньому дворику колишньої кам’яниці відкрили рештки кам’яної споруди із цегляним склепінням та долівкою, мощеною плитами. Ця конструкція, споруджена в кінці XVII — на початку XVIII ст., була нахилена у сторону півночі, що, ймовірно, полегшувало відтік вод. Вона прорізала зовнішній вал і, за припущеннями дослідників, могла провадити до наріжної бастеї «Водної», відомої ще як «Зміїна». Конструкція могла виконувати не лише функцію відводу води, а бути також комунікаційним ходом для оборонців бастеї. Знахідки з розкопу — переважно керамічний та скляний посуд від середньовічних часів і до початку XX ст. А окрім цього — середньовічні остроги, гральні кості, деталі декору верхнього одягу.