2003 року експедиція під керівництвом Володимира Шишака проводила археологічні розкопки на місці спорудження житлово-офісного будинку по вул. Валовій, 15. Ця ділянка належала до південної частини середмістя Львова, неподалік від неї розташовувалася Галицька брама. Несподіванкою стало відкриття решток Низького муру, що датувався XV ст., чітко під стінкою давньої кам’яниці. Глибина, до якої збереглися рештки лицьової сторони муру, сягала більш як 3,5 м. Верхня частина викладена з цегли, а основа — із грубо обтесаних вапнякових брил. Загалом найбільша висота муру, яку вдалося розкрити та дослідити, сягала 5,8 м. Талус оборонної стіни становив 9°, а товщина панцирної кладки — 25-30 см. Середина заповнена вапняковими брилами на вапняковому розчині. Наступним відкриттям стали рештки бастей-ки при мурі із прорізом-бійницею.

Вивчати систему середньовічних укріплень продовжили на земляному валу між Високим та Низьким муром (на ділянці колишнього внутрішнього подвір’я кам’яниці). Дослідники зафіксували своєрідний каркас у вигляді дерев’яного тину зі стовпців, переплетених лозою, висотою трохи більше 1 м. Ця конструкція зберігала вал від розповзання.

Кубок декорований на піддоні з трьома ручками

Кубок декорований на піддоні з трьома ручками. XVII ст. Циліндричної форми з прямокутними ручками. Глина. Кружальний. Полива жовтого кольору з внутрішньої та зеленого — з зовнішньої сторін. Орнаментований косими штампованими смужками у привінцевій та придонній частинні і рифлени-ми вертикальними лініями по тулубу. Н — 11,5 см, d в. — 12 см, d д. -8,5 см. Вул. Федорова, 22-26, Сербська, 3-7а, 2009 р

Подальші дослідження сягнули дна рову на глибині понад 8 м, який характеризувався коритоподібним профілем. Науковці визначили, що рів і Низький мур творили берму, рештки якої виявили на глибині 5 м.

Під час дослідження цієї ділянки було відкрито рештки дерев’яного водогону — жолоба зі щільно припасованою дерев’яною дошкою-накривкою. Система водопостачання у Львові була досить розгалуженою, її залишки відкриваються при всіх дослідженнях, які відбуваються в межах давнього міста.

Було виявлено тисячі знахідок: фрагменти керамічного та скляного посуду, будівельної кераміки. Серед них привертають увагу глиняні іграшки-свищики у вигляді пташки, ґудзики з кістки, дерева та мушлі. Варто згадати про дві свинцеві печатки, які використовували як товарні пломби. Одна з них належала купцю Станіславу Гольчу з Нового Міста.

Кубок «весільний» декорований з ручкою

Кубок «весільний» декорований з ручкою. XVIII ст. Видовженої форми, антропоморфний. Глина. Кружальний. Полива зеленого кольору. Декорований пластикою

Низький мур — друга оборонна лінія м. Львова, яка склада-лась із невеликих, півкруглих у плані, артилерійських бастей, об’єднаних муром. Споруджений на початку XV ст., Низький мур починався від укріплень Краківської (Татарської) брами, йшов на схід паралельно до Високого муру, формував північне, східне та південно-східне прясла укріплень і закінчувався на рівні Галицької брами. Комплекс укріплень Низького муру виконано у розрахунку на використання вогнепальної зброї невеликих калібрів.

Берма — горизонтальна площадка перед муром.

Під час археологічних наглядів та зондування ділянок, на яких проводилися будівельні роботи, виявлялися численні ознаки давніх комунікацій та будівель. 2002 року при будівництві на вул. Нечуя-Левицького, 4, виявлено залишки дерев’яного водогону. У 2003-2004 pp. проводились дослідження на пл. М. Кропивницького, у місці спорудження пам’ятника С. Бандері. У розкопах виявлено залишки дерев’яних та муровано-бетонних конструкцій, імовірно з ринку братів Ґрьодлів, що існував на цьому місці в кін. XIX ст. Зібраний археологічний матеріал датовано XVIII-XIX ст. 2007 року археологічні дослідження проводили на вул. Довбуша, де виявили ймовірні сліди парку розваг, спорудженого за проектом Т. Мак-Довела та А. Ле-верака. Матеріал датовано ХIХ-ХХ ст.
Дослідженнями археологів вдалося відкрити фундаменти втрачених будинків у різних частинах старого міста. 2004 року по вул. Б. Хмельницького, 27а було відкрито кам’яне мощення і муровані рештки фундаментів зруйнованого будинку № 25. Археологічно-архітектурні розкриття, культурний шар і незначну кількість артефактів датовано XIX — першою половиною XX ст. Цього ж року досліджували пл. Старий Ринок, де виявили фундаменти будинку кінця XIX — початку XX ст., який залишився недобудованим. На пл. Теодора в результаті досліджень розкрито рештки зрубної будівлі XVI-XVII ст., орієнтованої за сторонами світу, яка мала житлово-господарське призначення. Розкопками виявлено також фрагмент кам’яної конструкції XVII-XVIII ст., викладеної з каменю-вапняку на вапняно-піщаному розчині. Рухомий археологічний матеріал належить до періоду XV-XIX ст.

Навесні 2004 р. рятівні розкопки відбувалися на місці будівництва приміщення банку по вул. Драгоманова, 2. На плані Львова 1885 р. подано будинок, який був зруйнований, ймовірно, під час бомбардування Львова в 1941 р. Розкопками було виявлено шість фундаментних мурів, зведених з необробленого каменю-вапняку, цегли, з використанням бетону, що належали до однієї споруди. Під час розкопок зафіксовано культурні шари на глибині 2,7-4,7 м та отримано знахідки XIX — першої половини XX ст.