Робота в Польщі все частіше приваблює наших співвітчизників високою зарплатнею та малою відстанню від рідних теренів. Тепер отримати цю можливість стало ще простіше: нашим співвітчизникам, котрі мріють працювати на території західної сусідки не потрібні робочі візи.

Як відомо, Польща – член Європейського Союзу. І хоча ще 11 червня стало відомо про провадження безвізового режиму,  це жодним чином не означало про можливість праці у Європі без робочих віз. Отримання спеціальних національних віз та дозволів на роботу є неодмінним аспектом приїзду до країн ЄС з метою покращення власного фінансового стану та отримання нового досвіду.

Натомість Річ Посполита зробила крок на зустріч українцям: біометричний паспорт на крок наближає до працевлаштування у Польщі. Щоправда, дозвіл на роботу або так зване «oswiadczenia.» (декларація роботодавця, котрий має намір запросити іноземця на роботу) ще ніхто не скасовував. Тому варто подбати як про наявність паспорта, так і наявність запрошення від працедавця – це найпоширеніший варіант серед українців, які перетинають кордон задля влаштування на роботу.

Таким чином польські чиновники, які застосували цю практику в життя, вбили двох зайців: знизили ризики нелегального працевлаштування після відкриття шенгенської зони для українців та забезпечили своїх роботодавців стабільним приторком робочої сили.

Для наших земляків такі закони теж є безперечною перевагою: економія часу та коштів – ось найголовніші поміж них. Відпадає потреба у посередниках, які часто йшли нелегальним шляхом: отримували кругленьку суму за пошук вакансії для українця та в решті решт залишали його безробітним.

Сьогодні ж вигода від безвізової праці в Польщі є очевидною: 35 євро за візу та додаткову суму за оплату послуг візового центру тепер можна залишити для свої потреб. Два головних етапи, які залишилися: оформлення документів та пошук роботодавця все ще залишаються актуальними. В свою чергу добропорядний керівник зобов’язаний залишити дозвіл на Вашу роботу.

Тож як бачимо, ризиків стало значно менше. Щоправда, праця без наявності робочої візи не наддасть можливості надовго «вкоренитися» на польському ринку праці. Для тих, хто мріє про шанс надовго залишитися на роботі, яку вподобали, варто замислитися про більш ґрунтовні підстави для Вашого перебування у Польщі. Все ж для сезонних робіт та тимчасових заробітків перетин кордону без візи, але із запрошенням майбутнього керівника в кишені – це ідеальний варіант.

Джерело: rikogroup.pl