Комунальні послуги — тема для багатьох громадян актуальна і обговорювана, в зв’язку з постійним підвищенням тарифів на їх оплату. До того ж громадяни не знають, чого очікувати від нових установ, які будуть управляти багатоквартирними будинками замість ЖКГ.

2 лютого Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1581-д «Про житлово-комунальні послуги».

Ініціатори законопроекту вважають, що Закон повинен бути прийнятий і почати діяти до 1 липня 2016 року, так як тісно пов’язаний з уже прийнятим Законом «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку». Останній вступає в силу саме 1 липня і передбачає, що всі багатоквартирні будинки, в яких до цієї дати не створені ОСББ, місцевих рад передадуть приватним керуючим. Так, він вводить нову послугу — «житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком», яка не є комунальною (як постачання природного газу, електрики, теплової енергії, гарячої води, централізованого питного водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами), і оплачується окремо.

Додатково до плати за комунальну послугу споживач виробляє плату за обслуговування клієнта для відшкодування виконавцю відповідної комунальної послуги додаткових витрат, пов’язаних з укладенням договорів про надання комунальних послуг з кожним із співвласників багатоквартирного будинку та адмініструванням цих договорів.