Чиновники розповіли, коли подорожчає блакитне паливо.

В Україні поки не передбачається подорожчання газу: в квітні його вартість не повинна підвищитися. Про це повідомив міністр енергетики Володимир Демчишин.

За його словами, уряд не ухвалював рішення про підвищення тарифу.

Раніше передбачалося, що з 1 квітня ціни на газ підвищаться до 75% від світової ціни. Це передбачає меморандум з Міжнародним валютним фондом. Іншими словами тисяча кубів газу повинна коштувати 5,5 тисячі гривень.

Однак Володимир Демчишин запевняє, що подорожчання поки не очікується.

«На сьогодні відсутнє рішення уряду про зміни цін на газ з 1 квітня», — підкреслив міністр.
За його словами, запасів природного газу за умови стабільності видобутку може вистачити на багато років.

«У нас запаси складають трильйон кубометрів. Ми видобуваємо 20 млрд куб. м. У нас газу як мінімум на 50 років», — заявив міністр.

При цьому експерти не виключають, що після врегулювання складної політичної ситуації ціна газу може зрости.

«Якщо Яценюк залишиться прем’єром, він отримає карт-бланш і обов’язково виконає зобов’язання перед МВФ, тобто підпише рішення про підвищення ціни на газ. Хоча це, скоріше, не дуже добре позначиться на економіці загалом, оскільки додасть навантаження на бюджет, так як субсидії, точніше, дотації, можуть перевищити навіть прогнозований рівень в 35 млрд гривень», — повідомив експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук.

Цікаво, що раніше експерти неодноразово говорили про брак запасів природного газу. На думку керівника аналітичного департаменту компанії Concorde Capital Олександра Паращія, через те, що Україна різко скоротила видобуток власного вугілля і газу, на 13% скоротилося і виробництво електроенергії. Паращій висловив упевненість в тому, що це призвело не тільки до проблем в економіці, а й до зриву осіннього опалювального сезону.

Пізніше фахівці навіть прогнозували, що через брак палива опалювальний сезон може закінчитися раніше терміну — 5 квітня.

Однак директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв запевнив, що батареї в квартирах харків’ян залишаться гарячими стільки, скільки належить.

«У поточному місяці ще не очікується стійка температура вище 8 градусів, тому закінчувати опалювальний сезон ще рано. У квітні ми будемо стежити за погодою. Якщо середньодобова температура повітря буде перевищувати 8 градусів більше трьох діб, то за розпорядженням міського голови приймемо рішення про скасування подачі тепла», — пояснив керівник «ХТМ».