Аграрії сподіваються на підтримку парламентом законопроекту, який створює їм рівні умови відшкодування ПДВ.

Аграрії сподіваються, що «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгосптоваровиробників» (рег. # 3851-1 від 04.02.2016), ініціаторами якого виступили 39 народних депутатів, буде підтриманий в аграрному комітеті парламенту.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринництва України.

Зокрема, голова Асоціації тваринників Ірина Паламар зазначила, що в зазначеному законопроекті досить добре опрацьовані всі питання оподаткування сільгоспвиробників, тому вона впевнена, що на засіданні аграрного комітету його підтримають.

«Сподіваюся, що представники податкового комітету Верховної Ради України і всі парламентарії також проголосують за вказаний законопроект як в першому читанні, так і в цілому, адже його чекають всі українські сільгоспвиробники. На прийняття цього документа очікують всі тваринники, оскільки він дозволить відновити будівництво комплексів по вирощуванню свиней і великої рогатої худоби, в свою чергу створить нові робочі місця, відкриє можливості для залучення інвестицій і позитивно відіб’ється на розвитку економіки України», — сказала вона.

Ірина Паламар також повідомила, що законопроект надає до 1 січня 2018 року час для підготовки нових пропозицій по спеціального режиму оподаткування, щоб підтримати аграріїв. Крім цього, документом пропонується відновити і продовжити до 2018 року попередній спецрежим оподаткування та відшкодування ПДВ при експорті. Автори законопроекту виступили з ініціативою захисту інтересів сільськогосподарських товаровиробників і пропонують створити рівні умови відшкодування ПДВ для всіх платників податків.

Зокрема, законопроектом передбачено внесення низки змін до Податкового кодексу України, а саме:

  • заборона скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасований тільки в разі виявлення помилки в ІПН або в формуванні його по неоподатковуваних операціях;
  • введення єдиного публічного реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації про стан відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;
  • запровадження обов’язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв;
  • відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства;
  • незастосування до суб’єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення в період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок в податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в рамках спеціального режиму оподаткування.