Електромобілі стануть причиною нової хвилі обвалу цін на нафту. У найближчі два роки ця галузь машинобудування може стати причиною нової хвилі падіння цін на нафту.

Агентство посилається на плани компаній Tesla і Chevrolet, які в найближчі два роки мають намір різко наростити продажі електромобілів із запасом ходу в 200 миль. Середня ціна на такі авто буде знижена до $30 тис., що дозволить значно збільшити базу потенційних клієнтів. Більш того, Ford, Volkswagen, Nissan і BMW – інвестують мільярди доларів у розвиток власної лінійки електромобілів. До них уже приєднуються технологічні гіганти, такі як Google і Apple, які також придивляються до майбутньої ніші на ринку.

Агентство відзначає, що нафтові компанії і країни – виробники нафти, зокрема члени ОПЕК, недооцінюють потенційні ризики зі зростанням попиту на електоромобілі. Обвал світових цін на нафту, як зазначає агентство, теж був досить несподіваним, і виник в результаті надлишку нафти на ринку. Питання лише в тому, як скоро електромобілі зможуть знизити обсяг попиту на нафту хоча б на 2 млн барелів на добу, задається питанням агентство.

Bloomberg нагадує, що навіть обвал цін на нафту не позначилася на попиті на електрокари – за підсумками 2015 року попит на електромобілі в світі виріс на 60%. За оцінками агентства, при поточній динаміці зростання попиту на електромобілі ринок зможе знизити попит на нафту на 2 млн барелів на добу вже до 2023 року, а не до 2040-го, як це прогнозують багато нафтових компаній і країн.